Моніторинг земельних відносин в Україні: стан і перспективи розвитку
DOI:
https://doi.org/10.31548/zemleustriy2020.01.12Анотація
У статті проаналізовано перспективи розвитку моніторингу земельних відносин, принципи його функціонування та тенденції на основі свідомо підібраних показників та науково обґрунтованих методів. Достовірні дані моніторингу важко отримати в ситуаціях, що існують у різних районах, для яких характерні великі площі та значні просторові та часові характеристики. Належне використання цих інструментів дозволяє інформації, зібраній за допомогою моніторингової діяльності, послужити основою для оцінки виявлення того, змінюються чи не змінюються умови ресурсів та чи бажані ці зміни.
Розглянуто одну з головних проблем – закритий доступ до відомостей про земельні відносини, що дозволяє всупереч національним та місцевим публічним інтересам, посадовцям та пов’язаним з ними спільними корисливими намірами особам використовувати землю у своїх інтересах. І ця закритість породжує багато проблем.
Наголошено на створенні відкритої, постійно обновлюваної бази даних, про земельні відносини, що стане інтегруючою інформаційною мережею для суб'єктів моніторингу, забезпечить новий рівень прозорості, усвідомленості прийняття рішень на місцевому рівні. Це забезпечить новий рівень прозорості в земельних відносинах і дозволить зосередити зусилля на поліпшенні використання земель і створення умов для ефективного управління.
Ключові слова: Моніторинг земель, земельні відносини, дистанційне зондування, автоматизація, база даних.
Посилання
Zemelnyi kodeks Ukrainy [Land Code of Ukraine]. (2001, October 25). Vidomosti Verkhovnoi Rady Ukrainy - Bulletin of Verkhovna Rada of Ukraine. Kyiv: Parlam. vyd-vo [in Ukrainian].
On approval of the Regulation on land monitoring: Resolution of the Cabinet of Ministers of Ukraine of August 20, 1993 No. 661 // Collection of government regulations of Ukraine. - 1994. - №1.
Statystychnyi shchorichnyk «Monitorynh zemelnykh vidnosyn v Ukraini: 2016-2017» [Statistical Yearbook «Monitoring of Land Relations in Ukraine: 2016-2017»] - Retrieved from http://www.kse.org.ua/download.php?downloadid=1081.
Perovych, L.M., Ludchak, O.Ye., Hulko, O.R. (2018) Analysis of the world experience of using space survey methods for agricultural land monitoring [paragraph] /"Modern achievements of geodetic science and production", a collection of scientific works of the Western Geodetic Society USGC.
On approval of the Regulation on Soil Monitoring on Agricultural Lands: Resolution of the Cabinet of Ministers of Ukraine of December 26, 2003 No. 2041 // Collection of government regulations of Ukraine. - 2003.
The order of implementation of the pilot project on monitoring of land relations: Resolution of the Cabinet of Ministers of Ukraine of August 23, 2017 No. 639 // Collection of government regulations of Ukraine. - 2017.
Perovych, L.M., Vynarchyk, L.V., (2009). Kadastrovyi monitorynh zemel/ Land cadastral monitoring// Interdepartmental Scientific and Technical Collection "Geodesy, Cartography and Aerial Photography" - Lviv Polytechnic National University.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).