Класифікація сучасних засобів та методів дослідження процесу урбанізації

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.31548/zemleustriy2020.04.05

Анотація

У статті представлена класифікація сучасних інструментів досліджень та методів наукових досліджень урбанізації. Урбанізація є визначною сферою мультидисциплінарного дослідження, яке описує динаміку змін чисельності населення, зміни землекористування, земельного покриття та зелених зон, дорожнє та архітектурне містобудування та багато іншого. У статті розглядаються питання класифікації методів досліджень, які на основні підсвідомості урбанізаційних досліджень і, які наукові методи можуть бути використані в кожному з них. У цій роботі досліджуються основні інструменти урбанізації, такі як обчислювальні, картографічні, інформаційні та розумні інструменти міста.   Ключовим компонентом будь-якого з вищезгаданих інструментів є отримані дані. Ми класифікували дані за їх застосуванням і дослідницькими галузями, де вони використовуються.

Економічне дослідження лежить в основі будь-якої сучасної наукової роботи щодо урбанізації. Міський бюджет, вартість життя у місті, дані про зайнятість населення і ціни на землю є одними з найбільш широко використовуваних напрямків досліджень у цій сфері.  У статті наголошується, що ріст і розвиток міст,  моделі урбанізації, просторове планування та розподіл земельних ресурсів є  галузями економічних досліджень урбанізації. 

Мета статті полягає у вирішення проблем, з якими стикається будь-який новий дослідник, відсутність великого огляду та класифікації доступних інструментів. Досягнення в галузі інформатики та поточного стану обчислювальних можливостей дозволяють моделювати систему в реальному часі та візуалізацію геопрострових даних у 3D.  На додаток до цього у статті представлений науково-методологічний та  науково-дослідницький  процеси про розгляду урбанізації. Цей процес може стати основою для майбутніх наукових знань і робіт з урбанізації та у суміжних галузях.

Ключові слова. Урбанізація, комп’ютерне бачення, нейронні мережі, прогнозування, візуалізація, земельний покрив, ГІС, нерухомість, системне моделювання, великі дані.

Біографія автора

  • автор V. Nazarenko, афіліація Національний університет біоресурсів і природокористування України
    аспірант

Посилання

United Nations Department of Economic and Social Affairs Population Urbanization study. Available at: https://www.un.org/en/development/desa/population/theme/urbanization/index.asp.

Statista online data platform. Available at: https://www.statista.com.

Online Encyclopaedia Britannica Information Systems article. Available at: https://www.britannica.com/topic/information-system/Information-systems-in-the-economy-and-society.

United Nations Development Programme. Available at: https://www.undp.org/content/undp/en/home/sustainable-development-goals.html.

Maliene V, Grigonis V, Palevicius V, Griffiths S (2011). "Geographic information system: Old principles with new capabilities". Urban Design International. 16 (1): 1-6.

https://doi.org/10.1057/udi.2010.25

Paul J. Urban Sustainability in Theory and Practice. New York : Routledg, 2014. 282p.

Завантаження

Опубліковано

2020-12-22

Номер

Розділ

Економіка та екологія землекористування