Поняття та сутнісні ознаки природоохоронного землекористування
DOI:
https://doi.org/10.31548/zemleustriy2021.02.05Анотація
Серед найважливіших проблем соціально-економічного розвитку суспільства особливе значення належить ефективному використанню земле-ресурсної сфери, від якої залежить економічна, соціальна, екологічна безпека держави та рівень життя населення. Негативні тенденції, що спостерігаються у процесі використання земель, вимагають нових організаційно-правових підходів щодо регулювання землекористування і створення економічних стимулів раціонального використання та охорони земель в Україні.
В даній статті розглянуто поняття та функціонування «землекористування» як природну, правову та економічну категорію. Розкрито суть і формування інтегрованої системи природоохоронного землекористування, яка включає: частину єдиного земельного фонду (земельна територія, земельна ділянка та права на них), що надана державою або набута у власність чи оренду окремим власником чи користувачем, межі якої визначені на місцевості; земельний об’єкт права, об’єкт економічних, екологічних, містобудівних, сільськогосподарських та інших земельних відносин, на який землекористувачу виданий документ, що посвідчує право на землю з визначеними межами, площею, складом угідь, майнових об’єктів та за необхідністю з геодезичними координатами межових знаків, що визначені в натурі та процес використання людиною (суспільством) інтегрального потенціалу природної території.
Досліджено поняття та сутність «земельно-територіальний ресурс».
Ключові слова: земля, земельна ділянка, землекористування, землеустрій, сільськогосподарське та природоохоронне землекористування, територія.
Посилання
Conraetz W. Aus Herrn Falz-Fein Tierpark // Ibid. Jahrg, 27, Magdeburg, 1889. 30 p.
Tretiak A.M. (2015). Ekolohichna merezha Ukrainy v konteksti formuvannia pryrodookhoronnoho zemlekorystuvannia: stan ta problemy. Ekolohichna merezha Ukrainy v konteksti formuvannia pryrodookhoronnoho zemlekorystuvannia: stan ta problemy: mat. kruhl. stolu, 20 bereznia 2015 roku. K.: MVTs «Medinform», 5–27.
Dorohuntsov S.I., O.M. Ralchuk (2001). Stalyi rozvytok – tsyvilizatsiinyi dialoh pryrody i kultury.Visnyk PAN Ukrainy. Vol 10. 17.
Martyn A.H. (2005). Mekhanizm formuvannia ta okhorony zemel natsionalnoi ekolohichnoi merezhi. Zemleustrii i kadastr. Vol 2. 82–88.
Leonets V.O. (2002). Aktualnist zemleustroiu v umovakh suchasnoho zemlekorystuvannia . Teoriia i metody otsiniuvannia, optymizatsii vykorystannia ta vidtvorennia zemelnykh resursiv: materialy Mizhnarodnoi naukovoi konferentsii: 11–14 lystopada 2002 r.: tezy dopovidei. 107–117.
Druhak V.M. (2010). Teoretychni ta metodolohichni osnovy ekonomiky zemlekorystuvannia. Vyd. 2- he (dopov. i zmin.). Ternopil. 308 p.
Tretiak A.M., Tretiak V.M., Tretiak N.A. (2017). Zemelna reforma v Ukraini: tendentsii, naslidky u konteksti yakosti zhyttia i bezpeky naselennia: monohrafiia. Kherson: Hrin D.S. 522 p.
Tretiak A.M. (2012). Ekolohiia zemlekorystuvannia: teoretyko-metodolohichni osnovy formuvannia ta administruvannia: monohrafiia. Kherson: Hrin D.S.438 p.
Tretiak A.M. (2015). Ekolohichna merezha Ukrainy v konteksti formuvannia pryrodookhoronnoho zemlekorystuvannia: stan ta problemy. Ekolohichna merezha Ukrainy v konteksti formuvannia pryrodookhoronnoho zemlekorystuvannia: stan ta problemy: mat. kruhl. stolu, 20 bereznia 2015 roku. K.: MVTs «Medinform», 5–27.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).