Застосування геоінформаційних систем для організації благоустрою територіальної громади
DOI:
https://doi.org/10.31548/zemleustriy2022.04.12Ключові слова:
геоінформаційні системи, геопортал, геоінформаційна програма QGIS, плагін QuickOSM, об’єкти благоустрою, територіальна громада.Анотація
Доведено, що геоінформаційна система територіальної громади – це інноваційний електронний картографічний ресурс, головне завдання якого полягає у забезпеченні цілеспрямованого та комфортного управління активами громади, а саме природними, водними, лісовими, мінерально-сировинними та земельними ресурсами, інженерно-транспортною, соціальною, туристичною інфраструктурою, інвестиційним потенціалом громади, що забезпечує оперативну комунікацію громадян та керівництва громади.
У дослідженні поставлено за мету відобразити об’єкти благоустрою Львівської міської територіальної громади згідно з їх функціональним призначенням на засадах їх раціонального використання та охорони з врахуванням місцевих правил забудови, використовуючи геоінформаційну програму QGIS. У ній за допомогою застосування плагіну QuickOSM відображено векторні дані об’єктів благоустрою в межах території Львівської міської територіальної громади, а саме ключів «landuse recreation», «landuse landfill», «leisure park», «leisure garden», «water», «highway» та «waterway».
Представлено можливості застосування геоінформаційної програми QGIS для векторного відображення об’єктів благоустрою в межах території Львівської міської територіальної громади, що відображає переваги візуалізації, оперативного доступу, адміністрування та актуалізації на основі відкритих джерел доступу до картографічних матеріалів геопорталу м. Львова, який передбачає зручне ведення картографічної бази даних та інвентаризації інженерних комунікацій, обліку та оперативної інвентаризації об’єктів комунальної власності.
Посилання
Mamonov K. A. (2016) Zastosuvannia heoinformatsiinykh system u protsesi zemleustroiu mist Ukrainy. [Komunalne hospodarstvo mist]. № 130. 86-91.
Obiekty blahoustroiu m. Lvova. Heoportal misla Lviv. Available at : http://mbk.cityadm.lviv.ua/map/rtile/carto_2492253915064566899/ua/{z}/{x}/{y}.png.
Opara V, Vynohradenko S. (2012) Osoblyvosti zastosuvanna heoinformatsiinykh system v orhanizatsii ratsionalnoho vykorystannia ta okhorony zemel naselenykh punktiv. [Problemy bezperervnoi heohrafichnoi osvity i kartohrafii]. № 16. 87-90.
Pravyla blahoustroiu ta utrymannia terytorii m. Lvova: Ukhvala Lvivskoi miskoi rady № 386 vid 21.04.2011. Available at: https://www8.city-adm.lviv.ua/inteam/uhvaly.nsf/(SearchForWeb)/909D636F5D23AD3DC225788100307F7E?OpenDocument.
Pro zatverdzhennia Poriadku provedennia remontu ta utrymannia obiektiv miskoho blahoustroiu: Nakaz Derzhavnoho komitetu Ukrainy z pytan zhytlovo-komunalnoho hospodarstva № 189/8788 vid 12.02.2004 r. Available at : https://dnaop.com/html/51994/doc%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%B7_189.
International Journal of Remote Sensing. Available at: http:/www.rspsoc.org/publications/international-journal-of-remote-sensing-ijrs/.
QuickOSM. Map features. Available at: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Map_features.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).