Екофілософія Семена Антонця, щодо органічного землеробства, як методу нетрадиційного землекористування
DOI:
https://doi.org/10.31548/zemleustriy2024.01.07Ключові слова:
Семен Антонець, екофілософія, органічне землеробство, ґрунт, природні ресурси, екологічна етика, нетрадиційне землекористуванняАнотація
В роботі проведено аналіз наукових праць і опрацьовані технологічні аспекти і значимість унікальної системи органічного землеробства видатного вченого-новатора, Героя України Семена Антонця.
Наголошено, що полтавський аграрій і вчений Семен Антонець, ще у 70-х роках минулого століття сформував філософські підходи в сфері природокористування на засадах гармонії з природним середовищем, за рахунок впровадження системи органічного землеробства, як методу нетрадиційного землекористування.
Визначено екофілософську направленість і особливу екологічну етику життєвого шляху і спадщини відомого аграрника, вченого Семена Антонця, що перекликаються із вченням В. Вернадського, філософією Г. Сковороди, Г. Сколімовські, А. Несса.
Доведено, що Семен Антонець доказав правдивість визначених ним екологічних висновків практичним п’ятдесятирічним досвідом, реального впровадження і існування органічного землеробства в підприємстві «Агроекологія» Полтавської області, в якому із 1978 року не використовуються хімічні речовини і мінеральні добрива.
Підкреслено, що парадигма органічного землеробства Семена Антонця розвиває екофілософське вчення, сприяючи екологічному світогляду і загальнолюдському екологічному гуманізму та мисленню.
Опрацьована необхідність правового захисту підприємств органічного землеробства і особливо земель НВПП «Агроекологія», та збереження для прийдешніх поколінь.
Посилання
Cherkas, V.N., Antonets, A.S. (2013). Avtohraf na zemli [Autograph on the Earth]. Poltava, LLC "Simon", 284 p.
Skovoroda, H. (1973). Povne zibrannya tvoriv: U 2-kh tomakh [Complete collection of works: In 2 volumes]. Kyiv, Naukova dumka, 2, 576 p.
Skolimowski, H. (1979). Philosophy of Technology as a Philosophy of Man. – In: Ice History and Philosophy of Technology. Ed. Q. Buqliarello a.D.B. Doner. Chicaqo., University of Illinois Press, 11, 325-336.
Naess, A. (1973). The Shallow and the Deep. Loong – Range Ecology Movement, Injury, 16, 116-132.
Ohienko, I. (1962). Vid Matviya 5:3-12 [From Matthew 5:3-12]. IVIO: Bible in translation, 54 p.
Catholic Media Center (2018). Molytovnyk «Shchodenno z Bohom» [Prayer book "Everyday with God"]. 3rd edition, 928 p.
Vernadsky, V.I. (1988). Filosofsʹki dumky naturalista [Philosophical thoughts of a naturalist]. Kind. Science, 489-502.
Завантаження
Додаткові файли
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).