Концепція розвитку сімейних фермерських господарств в Україні з досвіду зарубіжних країн
DOI:
https://doi.org/10.31548/zemleustriy2016.01.032Анотація
Досліджено передумови створення, функціонування фермерських господарств в Україні та зарубіжних країнах. В ході проведених досліджень виявлено, що упродовж 1990-2015 рр. кількість фермерських господарств збільшилась із 332 до 54 302, що займають 915, 40 тис. га земель. За вказаний період на одне господарство припадало від 12,0 до 78,8 га сільськогосподарських угідь (найбільш помітним зростання розміру відбулось у період із 1990-1995 рр. – майже у 100 разів). Незважаючи на це фермерські господарства так і не стали ефективними виробниками сільськогосподарської продукції. На противагу, у світі понад 500 млн ферм (87,7%) від їх загальної кількості належать сім’ям, які виробляють 56% такої продукції. Крім того, у цих країнах ведеться цілеспрямована політика на підтримку сільськогосподарських товаровиробників за підвищення ефективності виробництва забезпечуючи раціональне землекористування. Конкурентоспроможність цих господарств обґрунтована наявністю розробленої прогнозно-планувальної стратегії їх розвитку. З досвіду зарубіжних країн, для досягнення ефективного, еколого-безпечного сільськогосподарського землекористування у статті запропоновано концепцію розвитку сімейного фермерського господарства.
Ключові слова: фермерське господарство, сімейне фермерське господарство, інститут, концепція розвитку, закордонний досвід.
Посилання
Azizov K.E. Вenefits in the tax regulation of the agricultural sector of Ukraine (2010) [Scientific Bulletin of National University of Life and Environmental Sciences of Ukrain ]. № 154, p. 3. - p. 19-26.
Bodak G.I. Foreign experience of agricultural production (2012) [Scientific Bulletin of National Forestry University of Ukraine]. № 22/6. - p. 164-169.
V.M Budzyak. Agricultural land use (2006) [Economic, environmental and governance aspect]: monograph - 386 p.
Vladimir Lanoviy. State without land there is no land management (2012) [Herald] № 12. - p. 4-8.
The determinants of socio-economic development of companies: (2013) monograph. Vol. 2 in Science. Ed. Dr. Sc. Science, Prof . E. Mishenina, 444 p.
J.M. Dorosh. Institutes of agricultural land use, operation problems and solutions (2014)[ Land management, cadastre and land monitoring] №3-4. - p. 4-11.
Kuznetsov A.I. Scientific and reasonable in size and structure of land ownership and land use - the basis of Rural Development and Land Management (2014)[Inventory] - № 2. - p. 18-24.
Myloserdov V. Experience the formative land relations in China (2009) [Аgriculture economy] № 5. - p. 145-151.
The organization of production and business activities in the agricultural enterprises.(2014)Textbook. - 416 p.
On the farm: Law of Ukraine of 19.06.2003 // Official The website of the Verkhovna Rada of Ukraine. - [Electronic resource]. - Access: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/973-15.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).