Методологічні основи встановлення обмежень у використанні земель, обтяжень прав на земельну ділянку в процесі землеустрою
DOI:
https://doi.org/10.31548/zemleustriy2016.01.004Анотація
Здійснено ґрунтовний аналіз нормативно-правового забезпечення встановлення, реалізації та припинення обтяжень прав на землю, обмежень у використанні земель та виявлено, що механізм правового регулювання цього процесу потребує надання науково-роороррпобґрунтованих пропозицій з його вдосконалення, особливо, в частині обмежень у використанні земель та їх реєстрації в процесі землеустрою, як важливого засобу впливу на суб’єктів цих прав з метою забезпечення раціонального використання та охорони земель. Обґрунтовано, що ефективність прийнятих управлінських рішень при встановленні обмежень у використанні земель щодо цільового призначення та режиму використання земель можливе на підставі проведення зонування земель, для чого необхідно прийняти Закон України «Про зонування земель». Крім того, поряд із чинною класифікацією обмежень у використанні земель запропоновано їх класифікацію за типами, а саме: правовими, природоохоронними, еколого-технологічними, санітарними, містобудівними та спеціальними. Результатом проведених науково-практичних досліджень є запропонована модель методологічного процесу землевпорядних дій щодо формування територіальних обмежень та обтяжень у використанні земель, сформованої на принципах забезпечення безпеки держави, поєднання державних і місцевих інтересів, досягнення збалансованого співвідношення економічних та екологічних інтересів суспільства й забезпечення раціонального землекористування.
Ключові слова: правове регулювання, обтяження прав на землю, обмеження у використанні земель, землеустрій, класифікація, методологія.
Посилання
Land Code of Ukraine. Available at: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/2768-14
Resolution of the Cabinet of Ministers of Ukraine " On approval of procedure of administration of state land cadastre". Available at: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1051-2012-п
Law of Ukraine "On State Land Cadastre". Available at: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/3613-17.
Law of Ukraine "On Land Management". Available at: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/858-15
Dobryak, D.S., Babmindra, D.I. (2006). Ekoloho – ekonomichni zasady reformuvannya v rynkovykh vidnosynakh [Ecological and economic principles of reforming in market conditions].Kyiv, Ukraine: Harvest, 334.
Dorosh, Y.M. (2007). Ekoloho – ekonomichni osnovy formuvannya instytutu obmezhen pry vykorystanni zemel [Ecological and economic bases of formation of the institute of restrictions and encumbrances at land use]. Ltd. "TSZRU", 236.
Dorosh , O.S. (2012). Teoretiko-metodologichni zasadi terstorial'nogo planuvannya zemlekoristuvannya [Theoretical and methodological principles of territorial land use planning]. Grin, D.S.,434.
Tretyak, A.M. (2001). Klasyfikator obmezhen prav pry vykorystanni zemelnykh dilyanok [Classifier of restrictions and encumbrances at using of land parcels]. Ltd. "TSZRU", 127.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).