Створення умов для стійкого розвитку ринку рідкого біопалива в Україні
DOI:
https://doi.org/10.31548/bioeconomy2019.01.043Анотація
Зважаючи на зростаюче значення біопалива у світі та потенціал його виробництва в Україні, поточне дослідження зосереджено на аналізі майбутнього розвитку ринку рідкого біопалива та можливостей його виробництва в Україні. Це дослідження спрямоване на аналізі поточного стану та майбутніх проекцій розвитку ринку рідкого біопалива в Україні до 2030 року за допомогою моделі AGMEMOD - економетричної, динамічної, моделі часткової рівноваги, багато товарної моделі. Це новий ринок моделі AGMEMOD Україна, і він був втілений у моделі вперше. У даному дослідженні пропонується запровадити державну допомогу у вигляді прямої підтримки та податкових преференцій для виробників рідкого біопалива для задоволення потреб внутрішнього ринку біопалива та досягнення індикативної мети 10% споживання біопалива в загальному споживанні моторного палива транспортним сектором до 2020 року. У дослідженні запропоновано умови для створення сталого розвитку ринку рідкого біопалива в Україні на довгостроковий період.
Посилання
О. Diachuk, M. Chepeliev, R. Podolets, G. Trypolska and oth.; edited by Y. Oharenko and O. Aliieva (2017). Transition of Ukraine to the Renewable energy by 2050, Heinrich Boell Foundation Regional Office in Ukraine. (p. 88). Kyiv: Publishing house "Art Book" Ltd.
Bioenergy Association of Ukraine (UABio) (2012), Status and prospects of biogas production in Ukraine. Retrieved from http://www.uabio.org/img/files/news/pdf.
European Parliament (2009), Directive 2009/28/EC of the European Parliament and of the Council of 23 April 2009 on the promotion of the use of energy from renewable sources and amending and subsequently repealing Directives 2001/77/EC and 2003/30/EC. Retrieved from https://www.ecolex.org/details/legislation.
IEA (2015), National Renewable Energy Action Plan (NREAP), International Energy Agency. Retrieved from https://www.iea.org.
Masharsky, A., Azarenkova, G., Oryekhova, K., & Yavorsky, S. (2018), Anti-crisis financial management on energy enterprises as a precondition of innovative conversion of the energy industry: case of Ukraine. Marketing and Management of Innovations, 3: 345-354. Retrieved from http://doi.org.
https://doi.org/10.21272/mmi.2018.3-31
AGMEMOD (2018), Agri-Food projections AGMEMOD for EU Member States. Retrieved from https://agmemod.eu.
UKRSPYRT (2017), Data obtained through personal communication, public enterprise "Ukrspyrt". Retrieved from http://ukrfuel.org.
SSSU (2017), Energy balance of Ukraine (by products), State Statistics Service of Ukraine. Retrieved from http://www.ukrstat.gov.ua.
Verkhovna Rada of Ukraine (2014), Tax Code of Ukraine. Retrieved from http://gogov.org.ua/wp-content/uploads/2016/05/Tax-Code-of-Ukraine.pdf.
Janda K., Stankus, E. (2017), Biofuels Markets and Policies in Ukraine, MPRA Paper No. 76747. Retrieved from https://mpra.ub.uni-muenchen.de.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.ukАвтори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).