Вплив державної підтримки на розвиток ринку кукурудзи
DOI:
https://doi.org/10.31548/bioeconomy2019.02.014Анотація
Ринок зерна є стратегічно важливою сферою аграрно-промислового комплексу (АПК), від якого залежить рівень життя населення. Він є предметом постійної уваги як влади, вчених, так і господарників. Близько 40 % агропромислового виробництва безпосередньо пов’язано із зерновими ресурсами. Розширене відтворення зернового ринку з огляду на його місце і значення для економічного і соціального розвитку суспільства слід вважати однією з найважливіших передумов досягнення стійкого економічного зростання й забезпечення першочергових потреб населення.
Питанням державного регулювання ринку зерна в Україні завжди приділяли пильну увагу, а в останні роки ця тема набуває особливої актуальності. Адже вона напряму пов’язана із забезпеченням продовольчої безпеки країни, нормального функціонування та задовільного фінансового стану сільськогосподарських виробників, а також забезпеченням експортного потенціалу зернової галузі країни. Сучасна економічна ситуація вимагає вдосконалення підходів щодо здійснення аграрної політики стосовно розвитку зернової галузі та запровадження її системності.
Ринок зерна є одним із найбільш досліджуваних теоретиками і практиками об’єктів, функціонування якого на сьогодні залишається далеким від ефективного.
Трансформаційні процеси, що відбуваються в агропромисловому комплексі України, потребують вивчення й дослідження всіх напрямів перетворень у його структурі, включаючи зерновий ринок.
У статті проаналізовано проблеми розвитку ринку зерна України в контексті його впливу на посилення міжнародної конкурентоспроможності вітчизняної економіки, сформовано рекомендації щодо вирішення цієї проблеми. Розглянуто основні державні завдання щодо встановлення правил регулювання ринку зерна.Посилання
Talavyria M.P., Lymar V.V., Baidala V.V. Indicators for the analysis of the bioeconomy / M.P. Talavyria, V.V. Lymar, V.V. Baidala // Economy of AIC. - 2017. - № 3. - С. 44-50 http://eapk.org.ua/en/contents/2017/03/44
Zalizko, V.; Talavyria, M. ; Lymar, V.; Baidala, V. Synergistic effects of agricultural intensification of bioeconomic security: experience of poland, ukraine and Azerbaijan. Режим доступу: https://ageconsearch.umn.edu/record/281269
Master S.V., Hiraamagomedov M.G. The grain market in Ukraine: the current state and trends of state regulation. Available at: http://www.kbuapa.kharkov.ua/e-book/db/2012-2/doc/2/01.pdf.-2012
Melnyk L.L. (2013). Zernovij kompleks Ukrayini v aspekti eksportnih mozhlivostej ta derzhavnogo regulyuvannya [Ukraine's grain complex in terms of export opportunities and state regulation]. AgroSvit, №. 4, 13-19.
"Grain of Ukraine - 2015" program (2011). Kiev .: DIA, - 48.
Sichenko V.V. State support and regulation of grain exports from Ukraine / VV Sychenko, O. Sychenko // Bulletin of Donetsk National University of Economics and Trade named after. M. Tugan-Baranovsky. - 2011. - No. 3. - P. 74-78.
Statistical information. State Committee of Statistics of Ukraine. Available at: http://www.ukrstat.gov.ua.
Talavyria M.P. Development of bioregulated economy on a scientific basis // Scientific Bulletin of Uzhgorod University. The series "Economics". Issue 1 (45). T.2.- Uzhgorod.2015- С.225-230.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.ukАвтори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).