Сучасні системи оплати праці в зарубіжних країнах
DOI:
https://doi.org/10.31548/bioeconomy2020.01.040Анотація
У статті розглянуто особливості формування сучасних систем оплати праці з урахуванням основних аспектів і методів організації праці в зарубіжних країнах. Окреслено вимоги обов’язкового збільшення заробітної плати в деяких зарубіжних країнах. Акцентовано увагу на прогнозах
спостерігачів за зміною рівня оплати праці та формуванні п’яти тенденцій виплат працівника заробітної плати та додаткових виплат, зокрема: систематичні виплати премії за ефективність; прозора оплата праці; більше працівників отримуватимуть бонуси; аналіз власного капіталу виплат; становлення державами власної політики виплат мінімальної заробітної плати. Відзначено про позитивні економічні зміни й посилення попиту серед держав через зростання політичного впливу на встановлення мінімальної заробітної плати. Досліджено дані мінімального розміру оплати праці за січень 2020 року та відзначено, що у 2020 році в рейтингу зростання "мінімалок" у світі Україна посіла 15 місце з 54 країн . Визначено основні складові системи, які застосовують на підприємствах для стимулювання й підвищення продуктивності праці працівників. Відзначено, що в деяких зарубіжних країнах є тенденція врегулювання та встановлення максимальної заробітної плати працівникам розумової праці. Наведено порівняльну характеристику заробітної плати робітникам розумової праці проти фізичної, та вказано на те, що заробітна плата працівників розумової праці в середньому перевищує заробіток робітників: у ФРH – на 20 %; Італії й Данії – на 22 %; Люксембурзі – на 44 %; Франції й Бельгії – на 61 %. Майстри порівняно з кваліфікованими робітниками одержують більше: у ФРH – на 15 %, Hідерландах – на 23 %, Франції – на 30 %, Бельгії – на 40 %. У США керівники нижчих ланок (майстри, керівники груп, секторів) у середньому мають річний дохід у 1,5 рази вищий, ніж робітники. Наголошено на тенденції зарубіжних країн до застосування та поєднання різноманітних систем оплати праці, кожна з яких складається з двох частин: базової (постійної) і додаткової (змінної). Запропоновано удосконалення та розробка нових підходів стимулювання працівників вітчизняних підприємств що позитивно впливатиме на їхню результативність.
Посилання
The leading sourceof labour statistics. Available at: https://ilostat.ilo.org/topics/labour-costs/
Nmw –national minimum wage. Available at: https://countryeconomy.com/national-minimum-wage/
Society for human resource managemen. Available at: https://www.shrm.org/resourcesandtools/hr-topics/compensation/pages/compensation-trends-to-watch-in-2020.aspx
Ukraine is in the top 20 ranking of minimum wages in the world. Available at:https://zaxid.net/ukrayina_opinilas_u_top_20_reytingu_zrostannya_minimalnih_zarplat_u_sviti_n1495980
Balan O.D. (2018). Foreign application experience motivation systems, payments and labor rating. Economy of AIC, 20-25.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.ukАвтори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).