Bancassurance - як форма ефективної співпраці банків і страхових компаній
DOI:
https://doi.org/10.31548/bioeconomy2020.02.058Анотація
На сучасному етапі розвитку фінансового ринку потреби індивідуальних клієнтів постійно зростають. Посилюється конкуренція на ринку традиційних послуг між банками, а також між банками та небанківськими установами. З огляду на це банки мають постійно працювати над диверсифікацією джерел своїх доходів, розробляти й розвивати нові для банківської системи послуги, як наслідок, виникають такі продукти співпраці як bancassurance. Однак рівень їх розвитку є досить низьким, що вимагає відповідних наукових досліджень та узагальнень їхніх результатів для напрацювання відповідних рекомендацій для підвищення ефективності функціонування та подальшого розвитку такого виду співпраці.
У статті проведено дослідження виникнення поняття bancassurance, як відносно нового виду взаємодії банків і страхових компаній. Виокремлено три основних етапи, за які відбулося становлення виду такої співпраці в Україні. Виокремлено основні переваги bancassurance окремо для страхових компаній, для банків та для самих клієнтів – споживачів фінансових послуг. Проведено аналіз у розрізі 5 банків на українському фінансовому ринку, водночас було обрано найбільш актуальні страхові продукти, які вони пропонують та з якими компаніями тісно співпрацюють.
У процесі дослідження з’ясовано, що на страховому ринку України динаміка чистих страхових премій та виплат має тенденцію до збільшення. Близько третини доходів страхові компанії отримують саме через реалізацію послуг у банківських установах. Для узагальнення подано SWOT аналіз bancassurance з чітким виокремленням переваг, недоліків та можливостей подальшого розвитку на українському фінансовому ринку.
Посилання
Law of Ukraine «About Banks and Banking Activity» № 2121-III. (2020, December 7). Retrieved from: http://zakon2.rada.gov.ua [in Ukrainian].
Klapkiv, M.S. (2002). Insurance of financial risks. Ternopil: Economic Thought [in Ukrainian].
Śliperski, M. (2002). Bancassurance. Związki bankow oubezpieczeniowe, 10, 37-45 [in Polish].
Kremen, V.M. (2011). Development of bancassurance: experience of European countries and Ukraine. Bulletin of Zaporizhia National University, 3 (11), 184-194 [in Ukrainian].
Avanesova, N.E. (2013). Determination of the main stages and trends of development of bancassurance. Bulletin of ONU named I.I. Mechnikov, 18, 8-10 [in Ukrainian].
Pidgrushna, Y.A., Nalukova, N.I. (2017). Interaction of insurance companies and banks in the field of financial services. Retrieved from: http://dspace.tneu.edu.ua/bitstream/316497/20361/1/92-95.pdf [in Ukrainian].
Zubarev, V. (2004). Bank and insurance: «for» and «against». Bulletin of the NBU, 11, 32-38.
Official site of «Ukrsibbank». (2020). Retrieved from: https://pbs.ukrsibbank.com/ua/insurance/ [in Ukrainian].
Official site of «Raiffeisen Bank Aval». (2020). Retrieved from: https://www.aval.ua/privatnim-osobam/strahuvannya [in Ukrainian].
Official site of «OTP Bank». (2020). Retrieved from: https://ru.otpbank.com.ua/privateclients/bancassurance [in Ukrainian].
Official site of «OschadBank». (2020). Retrieved from: https://www.oschadbank.ua/ua/ukladannya-dogovoriv [in Ukrainian].
Official site of «PrivatBank». (2020). Retrieved from: https://privatbank.ua/ru/strahovaniye [in Ukrainian].
Rating of insurance companies of Ukraine. (2020). Retrieved from: https://forinsurer.com/ratings [in Ukrainian].
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.ukАвтори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).