Аналіз інтеграційних процесів банківських установ та страхових компаній в Україні
DOI:
https://doi.org/10.31548/bioeconomy2020.03.069Анотація
Процеси глобалізації, удосконалення технологій та зростання конкуренції ставлять банки і страхові компанії перед необхідністю збільшувати та змінювати спектр своїх послуг. Вимога щодо зростання рівня прибутковості власної діяльності стимулює інтеграційні процеси банків та страхових компаній та є одним із варіантів збільшення пропозиції фінансових активів та зростання попиту на них.
Визначено, що за розгляду інтеграційних процесів між банками та страховими компаніями актуальним є дослідження таких напрямів взаємодії, як спільне формування та використання фінансових ресурсів, створення спільних фінансових продуктів та ведення сумісної маркетингової політики.
Доведено, що банківські вклади займають найбільшу частку серед усіх інших фінансових інструментів і, як наслідок, забезпечують страховикам найбільшу частку фінансових доходів, а інвестування в капітал страхових компаній залишається для банків пріоритетним джерелом формування кредитно-інвестиційних ресурсів.
Розглянуто основні види спільної діяльності банків і страхових компаній.
Доведено, що в Україні найбільш перспективою у функціонуванні банків та страхових компаній є така форма співпраці, як banсassurance, оскільки населення має попит більше на банківські продукти й довіряє більше банкам, аніж страховим компаніям. Така концепція співпраці призведе до отримання синергічного ефекту, тобто попит на придбання одного продукту (банківського) сприятиме купівлі іншого (страхового), що і є основною метою banсassurance.
У ході проведеного дослідження визначено основні переваги взаємодії банків та страхових компаній, серед яких збільшення обсягів обслуговування в результаті поєднання банківських і страхових продуктів, надання нетрадиційних банківських послуг, створення джерел для отримання додаткового доходу, скорочення витрат на надання певних страхових послуг.Посилання
Avanesova N.E. (2012). BANCASSURANCE as a form of cooperation of insurance companies and banking institutions. Bulletin of the National. tech. «KhPI» University: Coll. Science. Topic issue: Actual problems of management and financial and economic activity of the enterprise, 45 (951), 3-9 [in Ukrainian].
Harutyunyan R.R. (2007). Rozvytok intehratsiinykh protsesiv v diialnosti bankiv ta strakhovykh kompanii [Development of integration processes in the activities of banks and insurance companies]. (Candidate’s thesis). Odessa State University of Economics. Odessa [in Ukrainian].
Law of Ukraine «About Banks and Banking Activity» № 2121-III. (2020, December 7). Retrieved from: http://zakon2.rada.gov.ua [in Ukrainian].
Ohliad rynku BANCASSURANCE: stratehichnyi napriamok rozvytku strakhovoho rynku Ukrainy [Market review BANCASSURANCE: strategic direction of insurance market development in Ukraine]. Insurance business. Retrieved from: https://forinsurer.com/public/04/11/21/1762 [in Ukrainian].
Mamchur R.M. (2012). Prospects for the development of credit risk insurance in Ukraine. Scientific Bulletin of NULES of Ukraine, 177, Vol.4, 25-30 [in Ukrainian].
Official site of the Ministry of Finance. (2020). Retrieved from: https://minfin.com.ua [in Ukrainian].
Furman V.M. (2003). Formation of an effective strategy of interaction of insurance companies and banks. Finance of Ukraine, 1, 137-141 [in Ukrainian].
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.ukАвтори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).