Вплив пандемії COVID-19 на тенденції розвитку професійної етики
DOI:
https://doi.org/10.31548/bioeconomy2020.03.087Анотація
У статті проведено дослідження викликів та наслідків пандемії COVID-19 для світової економіки, професійних моральних норм. Проаналізовано шість мегатрендів, що трансформують світ після закінчення пандемії, визначених Організацією Об'єднаних Націй, зокрема, настання ери економіки великих даних; економіки добробуту; низьковуглецевої економіки; циркулярної економіки; економіки біологічного зростання; економіки досвіду.
Відмічено, що ймовірне виникнення нових підходів до професійної діяльності може створити нові загрози або вплинути на рівень раніше ідентифікованих загроз дотриманню фундаментальних принципів професійної етики та призвести до виникнення певних етичних дилем під час виконанні професійних обов’язків.
Наведено приклади застосування основних принципів професійної етики в сучасних умовах, що допоможе не тільки сформулювати потрібні етичні цінності для кожної людини та краще орієнтуватися професіоналам у вирішенні складних проблем, що виникають наразі під час прийняття рішень, але й створити етичну інфраструктуру, яка дасть можливість удосконалити культуру управління бізнесом на оперативному і стратегічному рівні , що в свою чергу підвищить ефективність управління економічним розвитком країни. Акцентовано увагу на етичній відповідальності професіоналів будь-яких галузей у пост пандемічний період.
Результати дослідження дають змогу стверджувати, що на тлі розгортання пандемії збільшується ризик компрометації етичності. Окреслено основні напрями подолання цих викликів, тенденції у розвитку професійних етичних систем. Встановлено зростання потреби в етичній регламентації професійної поведінки та дій у життєво важливих сферах людської життєдіяльності.Посилання
World Data Center. Available at: http://wdc.org.ua/uk/covid19-project
Future Possibilities Report, Unated Nationals Organization, 2020. Available at: https://www.un.org/sites/un2.un.org/files/20200720_un75_uae_futurepossibilitiesreport.pdf
McKinsey&Company. Available at: https://www.mckinsey.com/
Mazur, V.S. (2016) Etyka biznesu v suchasnykh umovakh hospodaryuvannya. Virtus: Scientific Journal, 7: 262-265.
Konventsiya pro zakhyst prav i hidnosti lyudyny shchodo zastosuvannya biolohiyi ta medytsyny: Konventsiya pro prava lyudyny ta biomedytsynu. Available at: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/994_334
Furashev, V.M., Petryaev, S. Yu (2020) Vplyv pandemiyi koronavirusu COVID-19 na prava, svobody i bezpeku lyudyny v informatsiyniy sferi. 2020 Naukovo-praktychna studentʹska konferentsiya. Kiev (Ukraine), 196 с.
Association of Chartered Certified Accountants. Available at: https://www.accaglobal.com/ubcs/en.html
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.ukАвтори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).