Біологічні особливості росту і розвитку лучних трав залежно від видових і сортових відмінностей та їх придатності для організації укісних конвеєрів на осушених торфовищах лісостепу
Ключові слова:
Траво- і сортосуміші лучних трав, осушені органогенні ґрунти, укісні конвеєри, листкова поверхня, фотосинтетичний потенціал, чиста продуктивність фотосинтезуАнотація
Актуальність даних досліджень полягає в необхідності пошуку високопродуктивних сортів, придатних для організації на їх основі укісних конвеєрів, на осушених торфовищах. Метою досліджень є вивчення особливостей росту і розвитку та продуктивності нових сортів злакових трав, придатних до створення на їх основі траво- і сортосумішей різного строку дозрівання. При проведенні досліджень використовували польовий і лабораторний методи досліджень. Дослідження проводили в період 2014-2016 рр. на ділянці 3 осушених торфових ґрунтах заплави р. Супій Панфильської дослідної станції ННЦ «Інституту землеробства НААН».
Враховуючи біологічні особливості росту і розвитку лучних трав, оптимальними строками скошування ранньостиглого травостою, що забезпечує високу урожайність і якість корму, є третя декада травня, середньо дозріваючого травостою – кінець третьої декади травня – початок першої декади червня і пізньодозріваючих – перша декада – початок другої декади червня.
Встановлено адаптацію та продуктивність нових сортів злакових трав, їх особливості формування листкової поверхні, фотосинтетичного потенціалу та чистої продуктивності фотосинтезу і придатність до створення траво- і сортосумішей різного строку дозрівання на органогенних ґрунтах ЛісостепуПосилання
Боговін А. В. Види і сорти багаторічних лучних трав у країнах Західної Європи/ А. В. Боговін, Р. І. Кардиналовська // Вісн.с.-г. науки. – 1973. – №5. – С. 104-108.
Вайчюлите Р. Система травосмесей для рационального использования високопродуктивных сенокосов на осушенных торфяно-болотных почвах/ Р. Вайчюлите// Проблемы Полесья. Минск,1981. Вип.7. – с.193-197.
Петриченко В. Ф. Культурні сіножаті та пасовища України/ В. Ф. Петриченко, В. Г. Кургак/. – К.: Аграрна наука. 2013. – 412 с.
Ничипорович А. А. Фотосинтез и вопросы повышения урожайности растений/ А. А. Ничипорович, Ф. М. Куперман// Вестн. с.-х. науки. 1966. – №2. – с. 1-12.
Штакал М. І. Добір злакових травосумішок на осушених карбонатних торфових грунтах Лівобережного Лісостепу/ М. І. Штакал/. – Вісн. аграрної науки, 1993, №10, с. 48-52.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).