Біологічні особливості росту і розвитку лучних трав залежно від видових і сортових відмінностей та їх придатності для організації укісних конвеєрів на осушених торфовищах лісостепу

Автор(и)

  • В. М. Штакал ННЦ «Інститут землеробства НААН»

Ключові слова:

Траво- і сортосуміші лучних трав, осушені органогенні ґрунти, укісні конвеєри, листкова поверхня, фотосинтетичний потенціал, чиста продуктивність фотосинтезу

Анотація

Актуальність даних досліджень полягає в необхідності пошуку високопродуктивних сортів, придатних для організації на їх основі укісних конвеєрів, на осушених торфовищах.  Метою досліджень є вивчення особливостей росту і розвитку та продуктивності нових сортів злакових трав,  придатних до створення на їх основі траво- і сортосумішей різного строку дозрівання. При проведенні досліджень використовували польовий і лабораторний методи досліджень. Дослідження  проводили  в період 2014-2016 рр. на ділянці 3 осушених торфових ґрунтах заплави р. Супій Панфильської дослідної станції ННЦ «Інституту землеробства НААН».

Враховуючи біологічні особливості росту і розвитку лучних трав, оптимальними строками скошування ранньостиглого травостою, що забезпечує високу урожайність і якість корму, є третя декада травня, середньо дозріваючого травостою – кінець третьої декади травня  –  початок першої декади червня і пізньодозріваючих – перша декада – початок другої декади червня.

 Встановлено адаптацію та продуктивність нових сортів злакових трав, їх особливості формування листкової поверхні, фотосинтетичного потенціалу та чистої продуктивності фотосинтезу і придатність до створення траво- і сортосумішей різного строку дозрівання на органогенних ґрунтах Лісостепу

Біографія автора

В. М. Штакал, ННЦ «Інститут землеробства НААН»

аспірант

Посилання

Боговін А. В. Види і сорти багаторічних лучних трав у країнах Західної Європи/ А. В. Боговін, Р. І. Кардиналовська // Вісн.с.-г. науки. – 1973. – №5. – С. 104-108.

Вайчюлите Р. Система травосмесей для рационального использования високопродуктивных сенокосов на осушенных торфяно-болотных почвах/ Р. Вайчюлите// Проблемы Полесья. Минск,1981. Вип.7. – с.193-197.

Петриченко В. Ф. Культурні сіножаті та пасовища України/ В. Ф. Петриченко, В. Г. Кургак/. – К.: Аграрна наука. 2013. – 412 с.

Ничипорович А. А. Фотосинтез и вопросы повышения урожайности растений/ А. А. Ничипорович, Ф. М. Куперман// Вестн. с.-х. науки. 1966. – №2. – с. 1-12.

Штакал М. І. Добір злакових травосумішок на осушених карбонатних торфових грунтах Лівобережного Лісостепу/ М. І. Штакал/. – Вісн. аграрної науки, 1993, №10, с. 48-52.

##submission.downloads##

Опубліковано

2017-01-03

Номер

Розділ

Статті