Вплив доз мінеральних добрив на врожайність гірчиці ярої сизої в умовах Північно-східного Лісостепу України
Ключові слова:
гірчиця сиза, мінеральні добрива, період вегетації, морфологічні показники, площа листків, хлорофіл, урожайністьАнотація
Наведено результати трирічних досліджень з вивчення впливу різних норм мінеральних добрив на врожайність гірчиці ярої сизої сортів Пріма та Ретро. Встановлено, що внесення мінеральних добрив у нормі N30Р30К30 забезпечує збільшення тривалості вегетаційного періоду досліджуваних сортів на 5 діб. Найтривалішим вегетаційний період зафіксовано на варіанті, де вносили N60Р60К60, що сприяло його подовженню на 7 діб у сорту Пріма та на 6 діб у сорту Ретро порівняно з контролем. Було відмічено подовження тривалості фази цвітіння.
Внесення мінеральних добрив впливало на морфологічні показники рослин гірчиці сизої, збільшувалася висота рослин, кількість гілок першого порядку, кількість та маса листя. З підвищенням рівня мінерального живлення в досліджуваних сортах збільшувалася площа листкової поверхні та зростав вміст хлорофілу в листках рослин. Застосування добрив у нормі N30P30K30 збільшувало врожайність сорту Пріма на 4,7 ц/га, а сорту Ретро – на 4,1 ц/га порівняно з контролем. Збільшення норми добрив до N60P60K60 підвищувало врожайність на 6,1 ц/га сорту Пріма і на 5,3 ц/га сорту Ретро.Посилання
Мельник А. В. Состояние и перспективы выращивания масличных культур на Украине в условиях изменения климата / А. В. Мельник, С. В. Жердецькая, Ю. А. Романько, А. Шахид, А. В. Макарчук, Д. Акуаку // Наука и мир. – 2015. – № 10 (26). – С. 113-117.
Украинская зерновая ассоциация: 4 агрокультуры, на которых можно заработать [Електронний ресурс] режим доступу: http://uga-port.org.ua/novosti/ukraina
Сиденко Д. Украинская горчица и просо на европейском экспортном рынке [Електронний ресурс] / Дмитрий Сиденко // АПК-информ. – 2013. – режим доступу: http://www.apk-inform.com/ru/exclusive/opinion/1012960#. Wc1IR9SLSHs
Кернасюк Ю. Експортний тренд — нішеві культури / Ю. Кернасюк. // Агробізнес сьогодні. – 2015. – №4. – С. 23-25.
Єрмакова Л. М. Тривалість міжфазних періодів ріпаку ярого залежно від удобрення в умовах правобережного Лісостепу України / Л. М. Єрмакова, Т.І. Пророченко. // ВІСН?К Полтавської державної аграрної академії. – 2016. – №4. – С. 55-59.
Чехов А. В. Технологічні аспекти вирощування гірчиці білої в умовах південного Степу України / А. В. Чехов, Н. П. Жернова // Науково-технічний бюле¬тень Інституту олійних культур НААН. – Запоріжжя. – 2009. − №14. – С. 238-247.
Блащук, М. І. Вплив строків сівби та доз мінеральних добрив на продук-тивність гірчиці білої / М. І. Блащук, Н. М. Тетерещенко. // Науково‐технічний бюлетень Інституту олійних культур НААН. – 2014. – №21. – С. 65–74.
Жуйков, О. Г. Гірчиця в Південному степу: агроекологічні аспекти і технології вирощування: наукова монографія / Жуйков Олександр Геннадійович; ДВНЗ «Херсонський держ. аграр. ун-т». – Херсон: Видавець Грін Д. С., 2014. – 416 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).