Урожайність насіння цикорію коренеплідного та його втрати залежно від агротехнічних заходів
Keywords:
біологічна урожайність, цикорій корене¬плідний, осипання насіння, схема посадки, чеканка, якість насінняAbstract
У статті наведено результати досліджень урожайності насіння цикорію коренеплідного і його втрати від осипання за різних агротехнологічних прийомів. Проведений аналіз якості насіння, зібраного з насінників, та насіння, яке обсипалося. У період дозрівання насіння і до скошування насінників, осипання насіння майже не було. Воно осипалося в період скошування насінників. Застосування чеканки сприяло зменшенню втрати насіння за його осипання, порівняно з контролем – без чеканки за обох схем садіння коренеплодів. Залежно від схем садіння коренеплодів, також спостерігалося зменшення кількості насіння, що осипалося як в контролі – без чеканки, так і за проведення чеканки. Зменшення втрат насіння, яке осипалося, забезпечило підвищення його біологічної урожайності. Біологічна урожайність насіння залежала не лише від кількості втрат при його збирання, а в першу чергу, від площі живлення (схеми садіння висадків), застосування способу регулювання росту і розвитку рослин (чеканки). Аналіз якості насіння зібраного з насінників та насіння, яке обсипалося, показали, що його показники енергії проростання та схожості були майже однаковими. Не було істотної різниці з енергії проростання та схожості насіння, зібраного з рослин та того, що осипалося за обох схем садіння коренеплодів. Лише застосування чеканки забезпечило істотне підвищення цих показників якості за обох схем садіння висадківDownloads
Published
2017-01-03
Issue
Section
Статті
License
Relationship between right holders and users shall be governed by the terms of the license Creative Commons Attribution – non-commercial – Distribution On Same Conditions 4.0 international (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Authors who publish with this journal agree to the following terms:
- Authors retain copyright and grant the journal right of first publication with the work simultaneously licensed under a Creative Commons Attribution License that allows others to share the work with an acknowledgement of the work's authorship and initial publication in this journal.
- Authors are able to enter into separate, additional contractual arrangements for the non-exclusive distribution of the journal's published version of the work (e.g., post it to an institutional repository or publish it in a book), with an acknowledgement of its initial publication in this journal.
- Authors are permitted and encouraged to post their work online (e.g., in institutional repositories or on their website) prior to and during the submission process, as it can lead to productive exchanges, as well as earlier and greater citation of published work (See The Effect of Open Access).