ЕНЕРГЕТИЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОЩУВАННЯ БУРЯКІВ ЦУКРОВИХ ЗА РІЗНИХ СИСТЕМ ЗЕМЛЕРOБСТВА В ПРАВОБЕРЕЖНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Анотація
Викладені результати досліджень щодо впливу різних систем землеробства на урожайність та енергетичну ефективність вирощування буряків цукрових у Правобережному Лісостепу України. Встановлено, що найбільш енергетично ефективною є екологічна система землеробства з участю полицево-безполицевого обробітку ґрунту в сівозміні, що забезпечує істотне на 10% підвищення критерію Кее до 7,7 порівняно з контролем.Посилання
Гангур В. В. Урожайність та економічна ефективність вирощування соняшнику за різних способів обробітку ґрунту / В. В. Гангур, П. Г. Сокирко, В. М. Тоцький // Вісник полтавської державної аграрної академії. – 2011. – №1. – С. 46-48.
Доспехов Б. А. Методика полевого опыта / Б. А. Доспехов. – М.: Колос, 1979. – 416 с.
Екологічні проблеми землеробства / [І. Д. Примак, Ю. П. Манько, Н. М. Рідей та ін.]. – К.: Центр учбової літератури, 2010. – 456 с.
Енергетична оцінка агроекосистем / [О. Ф. Смаглій, А. С. Малиновський, А. Т. Кардашов та ін.]. – Житомир: Волинь, 2004. – 132 с.
Медведoвський O. К. Енергетичний аналіз інтенсивних технoлoгій в сільськoгoсподарськoму виробництві / O. К. Медведoвський, П. І. Іваненко. – К. : Урожай, 1988. – 206 с.
Сайко В. Ф. Наукові основи стійкого землеробства в Україні / В.Ф.Сайко // Збірник наукових праць ННЦ “Інститут землеробства УААН”. – К.: ВД “ЕКМО”, 2010. – Вип. 3. – С. 3-17.
Танчик С. П. Захист посівів цукрових буряків від бур’янів / С. П. Танчик // Пропозиція. – 2011. – №3. – С. 8-9.
Тараріко Ю. O. Енергетична оцінка систем землеробства і технологій вирощування сільськoгoспoдарських культур: методичні рекoмендації / Ю. O. Тараріко, O. Є. Несмашна, Л. Д. Глущенкo. – К.: Нoра-прінт, 2001. – 59 с.
Телетуха Г. Г. Концепція розвитку біоенергетики в Україні / Г.Г.Телетуха, Т.А.Желєзна, С.В.Тишаев // Ін-т теплофізики НАНУ, 2001. – С. 14
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).