ЗМІНИ ПОЖИВНОГО РЕЖИМУ ҐРУНТУ В АГРОФІТОЦЕНОЗІ ПШЕНИЦІ ОЗИМОЇ ЗАЛЕЖНО ВІД СИСТЕМ ЙОГО ОСНОВНОГО ОБРОБІТКУ В СІВОЗМІНІ
Анотація
Наведені результати досліджень, проведених у стаціонарному польовому досліді з вивчення впливу чотирьох систем основного обробітку грунту - диференційованого, плоскорізного, полицевобезполицевого та поверхневого на вміст елементів мінерального живлення у ґрунті в агрофітоценозі пшениці озимої.Встановлено, що найбільший вміст азоту, фосфору і калію на чорноземах типових утворюється за полицево-безполицевого обробітку ґрунтуПосилання
Гордієнко В. П. Фосфатний режим ґрунту за різних систем удобрення і обробітку / В. П. Гордієнко, С. М. Сичевський // Вісник аграрної науки. – 2001. №5. – 11 с.
Доспехов Б. А. Методика полевого опыта / Б. А. Доспехов. – М.: Колос, 1985. – 416 с.
Марчук І. І. Форми азотних сполук у лучно-чорноземному карбонатному ґрунту при довготривалому застосуванні добрив / І. І. Марчук, А. А. Ященко // Вісник ХДАУ. – 2001. – № 7. – С. 27–29.
Носко Б. С. Вплив агрохімічного фону чорнозему типового і мінеральних добрив на закономірності використання пшеницею озимою макро– і мікроелементів із ґрунту / Б. С. Носко, О. Л. Меркулова, Т. А. Юнакова// Вісник аграрної науки. – 2001. – №2. – С. 9-10.
Носко Б. С. Антропогенна еволюція чорноземів / Б. С. Носко – Харків: ННЦ Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О. Н. Соколовського // Харків: Вид. «13 топографія», 2006. – 239 с.
Середа Н. А. Сезонная и многолетняя динамика фосфора в черноземе выщелоченном под влиянием доз и способов внесения удобрений / Н. А. Середа, К.З. Халилуин, В. К. Трапезников // Агрохимия. – 1998. –№6. – С. 5-11.
Уваров Г. ?. Азотный режим чернозёма типичного при возделывании культур в севооборотах / Г. ?. Уваров, В. Д. Соловиченко // Агрохимия. – 2009. – № 4. – С. 5–10.
Шикула М. К. Відтворення родючості ґрунтів у ґрунтозахисному землеробстві / М. К. Шикула. – К.: Оранта, 1998. – 76 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).