ВПЛИВ БІНАРНИХ КОМБІНАЦІЙ КОЛОЇДНИХ РОЗЧИНІВ НАНОЧАСТОК МЕТАЛІВ НА РОСТОВІ ПРОЦЕСИ РОСЛИН ПШЕНИЦІ ОЗИМОЇ
Анотація
Досліджено вплив бінарних комбінацій колоїдних розчинів біогенних металів на ростові процеси рослин пшениці озимої залежно від передпосівної обробки насіння та позакореневої обробки рослин. Виявлено, що більш ефективним є надходження наночастинок металів через листкову поверхню, порівняно із передпосівною обробкою насіння. Надходження наночасток Cu+Zn індукувало ростові процеси надземної частини рослини, тоді як комбінація наночасток Mn+Fe збільшувала довжину головного кореня.Посилання
Анішин Л. А. Ефективність регуляторів росту за різних доз та способів їх внесення на посівах пшениці озимої: посібник українського хлібороба / Л. А. Анішин. – К., 2009. – С. 105–106.
Григор’єва Т. М. Вплив регуляторів росту на урожайність ячменю ярого в умовах північного Степу України / Т. М. Григор’єва // Інститут зернового госпо-дарства. – 2009. – Бюл. № 36. – С. 114–120.
Калитка В. В. Продуктивність пшениці озимої за передпосівної обробки насіння антистресовою композицією [Електронний ресурс] / В. В. Калитка, З. В. Золотухіна. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/portal/chem_ biol/nvnau_agro/2011_162_1/11zzv.pdf.
Лозінський М. В. Проблема підвищення зимостійкості сортів озимої пше-ниці / М. В. Лозінський // Вісник БДАУ. – Вип. 24. – Біла Церква, 2002. – С. 145–151.
Мазильнікова Г. В. Вивчення ефективності дії біостимуляторів на донор-но-акцепторні відносини у рослин / Г. В. Мазильнікова, І. О. Шевченко, Б. М. Черемха // Елементи регуляції в рослинництві : зб. наук. пр. – К. : ВВП “Компас”, 1998. – С. 32–38.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).