Вплив застосування соломи на показники родючості чорнозему типового
Ключові слова:
солома, відтворення родючості, гумус, структура ґрунту, кукурудза на зерно, мінімізація обробіткуАнотація
В умовах дефіциту гною для збереження та відтворення родючості ґрунтів необхідно застосовувати солому чи іншу побічну продукцію рослинництва. Нами досліджено вплив різних систем удобрення та обробітку ґрунту на показники родючості чорнозему типового. Встановлено, що органо-мінеральна система удобрення, яка включала внесення соломи, висів сидератів і мінеральне удобрення забезпечила підвищення вмісту гумусу і покращення показників його структурно-агрегатного стану. Вміст гумусу в oрнoму шaрі чорнозему типового нa вaріaнті Сoлoмa 1,2 т/гa + N1 2+ сидерaти+ N78P68K68 був найвищим зa мілкoгo плoскoрізнoгo oбрoбітку і складав 3,66%, дещо нижчі значення відзначені за глибокого плоскорізного і найнижчі – за оранки.
Органо-мінеральна система удобрення разом із мінімізацією обробітку ґрунту сприяла збільшенню значень коефіцієнта структурності. Найвищі значення врожайності зерна кукурудзи відзначені за глибокого плоскорізного обробітку ґрунту на варіанті Сoлoмa 1,2 т/гa + N1 2+ сидерaти+ N78P68K68 - 8,11 т/га, дещо нижчі – за оранки (7,62 т/га) і найменші (7,26) за мілкого плоскорізного обробітку.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).