Залежність післядії добрив на урожайність ячменю ярого від погодних умов у правобережному лісостепу
Ключові слова:
ячмінь ярий, урожайність, погодні умови, післядія фону удобрення, кореляціяАнотація
Продуктивність культур поряд із застосуванням добрив, значною мірою зумовлюється кліматичними умовами їх вирощуваннями. У статті, за результатами досліджень, в роки із різною величиною ГТК у стаціонарному досліді визначено коефіцієнти взаємозв’язоку погодних умов і продуктивності ячменю ярого. Кількість опадів мала найістотніший вплив на даний показник: парна кореляція на рівні R2=0,99; температура повітря у період вегетації ячменю мала зворотню залежність (R2= -0,62). Післядія застосування добрив у сівозміні оцінена за величиною приросту урожаю зерна. Найістотніша урожайність отримана за післядії насиченості сівозміни 358 кг/га NPK мінеральних добрив. При цьому, різниця урожайності удобрюваних варіантів і контролю у 2014 р. була нижчою, порівняно з іншими роками. Це може бути пов’язано зі сприятливішими умовами зволоження цього року і рівномірнішим розвитком рослин у всіх варіантах, а не лише за післядії добрив.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).