Динаміка карбонатів чорнозему типового і реакції грунтового середовища за різних систем обробітку і удобрення
Ключові слова:
Карбонати, ресурсоощадні технології, реакція ґрунтового середовища, чорнозем типовийАнотація
Виявлено вплив різних технологій вирощування сільськогосподарських культур та удобрення на реакцію ґрунтового середовища та глибину залягання карбонатів чорнозему типового. Встановлено, що застосування безполицевих обробітків зумовило зменшення кислотності ґрунтового розчину та інтенсивніше підняття карбонатів упродовж вегетації, порівняно з оранкою. Внесення добрив сприяло підкисленню ґрунту і зниженню лінії закипання карбонатів, особливо за використання соломи і сидератів на фоні мінерального удобрення, де вони опускалися до 80–95 см за полицевої оранки. Але на варіанті без добрив лінія скипання карбонатів знаходиться найближче до поверхні за мілкого безполицевого обробітку. На перелозі карбонати залягали більш глибоко, ніж у варіантах без внесення добрив і їх сезонна динаміка мала ту саму закономірність, що під культурами агроценозу, хоча проявлялася меншою мірою.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).