Збіднення видового різноманіття ентомофауни агроландшафтів лісостепу України
Ключові слова:
біорізноманіття, комахи, життєві форми, геобіонти, герпетобіонти, хортобіонти, дендробіонтиАнотація
За наявної потужної ентомологічної школи, ґрунтовна систематизація видового різноманіття комах України досі не проведена, що ускладнює визначення стану агробіорізноманіття для екологічного обґрунтування заходів, передбачених Конвенцією ООН. На нашу думку, оцінка стану ентомофауни агрекосистем можлива на прикладі репрезентивної вибірки, яка представлена константними та домінантними видами, згідно ентомологічних реєстрів, створених у столітті, що минуло.
З метою оптимального узагальнення репрезентативних вибірок, у процесі досліджень запропоновано згрупувати відому ентомофауну агроландшафтів за основними життєвими формами, кожна з яких потребує адекватних методів обліку чисельності, що зумовлено особливостями екології кожного угруповання.
За результатами проведених аналітичних досліджень був складений реєстр домінантних та константних видів комах агроландшафтів Лісостепу України у ХХ ст., за життєвими формами «геофіли» (геобіонти, герпетобіонти) та фітофіли (хортобіонти, дендробіонти). Багаторічні фауністичні дослідження різних стацій агроландшафтів дозволили дійти висновку щодо збіднення ентомофауни майже на 50%.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).