Конкурентоспроможність і виявлені порівняльні переваги аграрного сектору України в торгівлі з Європейським союзом
Анотація
Досліджено порівняльні переваги і конкурентоспромож-ність аграрного сектору України у сфері торгівлі з ЄвропейськимСоюзом. Під час наукового дослідження було розглянуто й проаналізо-вано теоретичні та наукові підходи порівняльних переваг і конкурент-тоспроможності. Ця стаття використовує поняття "виявлена"
порівняльна перевага, що відоме як індекс Баласса і яке Б. Баласс увів
для емпіричної ідентифікації слабких і сильних експортних галузей
країни. Проаналізовано стан торгівлі агропродовольчою продукцією між
Україною та членами ЄС, а також досліджено конкурентоспроможність
вітчизняних товарних груп агропродовольчих товарів.
Використовуючи емпіричні методи дослідження було визначено
перелік вітчизняних товарних груп з виявленими порівняльними пере-вагами в торгівлі з країнами Європейського Союзу. Тоді як індекс RCA,
що використовується в даному дослідженні, являє собою вдосконалення
щодо інших методів вимірювання конкурентоспроможності, він також
не дає нам змоги відокремити ефекти ринкової та неринкової
неефективності щодо конкурентоспроможності. Майбутні дослідження
повинні бути спрямовані на модифікацію індексу RCA так, щоб це
давало змогу дослідникам відокремити ефекти ринкової та неринкової
неефективності по відношенню до конкурентоспроможності.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Статті
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).