Сучасний стан державного фінансування сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів в УкраїніО. Б. Бурова

Анотація


Визначено чотири етапи становлення сільськогосподарської кооперації в Україні. Обґрунтовано, що за цей період, незважаючи на прийняття державою ряду законодавчо нормативних документів, що регулюють діяльність кооперативів та встановлюють розмір державної допомоги, фінансування було здійснено лише частково. Визначено також ряд переваг сільськогосподарської обслуговуючої кооперації.

Розглянуто основні проблеми розвитку сільськогосподарської кооперації в Україні на законодавчому та місцевому рівнях. Проаналізовано сучасний стан державного фінансування в Україні за останні роки. З’ясовано, що відсутність системної державної підтримки й належного фінансового забезпечення, незадовільний стан матеріально-технічної бази кооперативів та ряд інших факторів вплинули на скорочення їх кількості в Україні.

 Здійснено спробу дослідити стан і переваги розвитку кооперації на прикладі багаторічного досвіду європейських країн. Запропоновано основні напрями, які повинна зробити влада задля розвитку сільськогосподарської кооперації в Україні на всіх ієрархічних рівнях. Обґрунтовано, що ресурсний потенціал сільських територій у контексті їх неефективної державної підтримки залишається нереалізованим. Запропоновано напрями бюджетної підтримки розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

Повний текст:

PDF

Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.