Дослідження робочих характеристики трифазного асинхронного електропривода з перетворювачем напруги на базі ШІПDOI: http://dx.doi.org/10.31548/10.31548/energiya2019.02.029

I. Golodnyi, O. Sanchenko

АнотаціяАнотація. Сучасний регульований електропривод – це асинхронний електропривод з електронними перетворювачами напруги живлення, в основі яких використані напівпровідникові силові елементи: тиристорні (симісторні) перетворювачі напруги, транзисторні перетворювачі частоти струму. У цій роботі розглянуті робочі характеристики привода осьового вентилятора з регулятором напруги з широтно-імпульсним керуванням.

Мета дослідження – визначення робочих характеристик  малопотужного регульованого асинхронного електропривода вентиляційної установки з тиристорним регулятором напруги на основі широтно-імпульсного перетворювача.

Аналіз робочих характеристик регульованого електропривода при вибраному способі керування проводився з використанням положень теорії електропривода та статистичних методів обробки результатів досліджень на лабораторній установці.

Для дослідження механічних характеристик створена установка регульованого електропривода осьового вентилятора ВО-7,1М з двигуном АРП80-А6У2. Двигун має підвищений опір обмотки ротора, що обумовлює підвищене ковзання при номінальному моменті, підвищений пусковий момент та невелику кратність пускового струму. Регулювання швидкості обертання електродвигуна передбачено зміною напруги живлення регулятором з широтно-імпульсним керуванням.

За результатами досліджень наведена залежність у відносних одиницях n*=f(U*), яка подібна до електропривода з тиристорним регулятором напруги з фазо-імпульсним керуванням.

Споживана потужність електропривода з регулятором напруги з широтно-імпульсним керуванням на 10 % менша, ніж електропривода з тиристорним регулятором з фазо-імпульсним керуванням.

Проведено порівняльні дослідження робочих характеристик електропривода вентилятора ВО-7,1М з двигуном АРП80А6У2 з регуляторами напруги на базі напівпровідникового регулятора з фазо-імпульсним керуванням та з широтно-імпульсним керуванням. Встановлено, що регулювальні характеристики обох приводів подібні, а споживана потужність в середньому на 10 % менша і відповідно ККД електропривода з широтно-імпульсним керуванням більший на 10 %, ніж привода з тиристорним регулятором напруги.

Ключові слова: напівпровідникові перетворювачі напруги, регульований електропривод, вентилятор, регулювальна характеристика, енергетична характеристика, робочі характеристики, широтно-імпульсний перетворювач


Повний текст:

PDF

Посилання


Golodniy, I. M., Lavrinenko, Yu. M., Sinyavsky, M. V.. (2015). Rehulovanyi elektropryvod [Adjustable Electric drive]. Kyiv: Ltd. "ZP "Komprynt ", 509.

Golodnyi, I. M., Sinyavsky, O. Yu., Sanchenko, O. V. (2019). Robochi kharakterystyky trokhfaznoho asynkhronnoho elektropryvoda z tyrystornym rehuliatorom napruhy [Working characteristics of a three-phase asynchronous electric driver with a thirstory voltage regulator]. Enerhetyka i avtomatyka, 1, 107-113.

https://doi.org/10.31548/energiya2019.01.107


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.