Дослідження рижимів нагрівання металу в нагрівальних печах



DOI: http://dx.doi.org/10.31548/energiya2(66).2023.129

O. Petryk, I. Nazarenko, A. Kuzmenko

Анотація


Однією з головних проблем сучасного світу є пошук економії енергоресурсів, а саме палива, та зниження витрат металу при нагріванні. Високотемпературні нагрівальні колодязі є одними з найбільших споживачів палива. У сучасних умовах є багато факторів, що впливають на підвищення тривалості знаходження металу у нагрівальних агрегатах, як технологічних (черговість видачі за сортаментом), так і зовнішніх (повітряні тривоги, знеструмлення станів та інше), що призводить до його пересиджування. При цьому метал знаходиться в них тривалий час при температурах вище 1300 °С, що призводить до значних втрат металу за рахунок перегрівання, оплавлення та окалиноутворення та підвищених витрат палива, що в свою чергу впливає на підвищення собівартості продукції.

Метою дослідження є зниження втрат палива та металу за рахунок перегрівання.

Створення і дослідження раціональних та перспективних режимів нагрівання металу при тривалому знаходженні в нагрівальних колодязях, з удосконаленням технологічного процесу, є актуальним завданням.

У роботі розраховано вплив нового режиму нагрівання на питому витрату зварювального шлаку та палива. Розроблений режим спрямований на зниження надходження металу в зоні високих температур вище за 1300 оС (томління проводиться тільки один раз), що дозволяє знизити його перегрівання в процесі нагрівання і, як наслідок, зменшити оплавленість злитків та зменшити окалиноутворення.

Новий режим нагрівання металу призведе до зниження температур, що впливають на метал під час тривалого знаходження в нагрівальних колодязях, що у свою чергу дозволить знизити угар металу на 1,015 кг/т за рахунок скорочення кількості шлаку, що з’являється, а також знизити витрату палива на 2,03 кгум.п/т та отримати значний економічний ефект на виробництві.

Ключові слова: паливо, нагрівальні колодязі, шлак, прогрівання, температура, тепловий режим, метал


Повний текст:

PDF

Посилання


Gubinsky, V. I. (2006). Metallurgicheskiye pechi [Metallurgical Furnaces: Proc. Allowance]. Dnepr: NMetAU, 85.

Grebelny, V. N. (2007) Povysheniye effektivnosti raboty nagrevatel'nykh kolodtsev prokatnykh tsekhov [Improving the efficiency of the heating wells of rolling shops]. Kyiv: Technique, 192.

Akselrud, L. G. (2000) Povysheniye effektivnosti raboty nagrevatel'nykh kolodtsev prokatnykh tsekhov [Modern heating wells]. Steel No. 3: Metallurgist, 231.

Kuznecov, V. I. (1975). Promyshlennyye pechi. Spravochnoye rukovodstvo dlya raschetov i proyektirovaniya [Industrial furnaces. Reference guide for calculations and design]. 2nd edition, enlarged and revised. "Metallurgy", 368.

Efimov, M. V., Biktagirov, F. K., Tarasevich, N. I. (2017). Vplyv tekhnolohichnykh parametriv na shchilʹnistʹ metalu pry otrymanni velykykh zlyvkiv [Influx of technological parameters on the thickness of the metal with the removal of great zlivkiv]. Metall i lit'ye Ukrainy, 8–10, 25-30.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.