Сублімація як причина виникнення творів мистецтва
Анотація
Досліджується явище сублімації в контексті філософії, естетики та психології. Аналізується проблема сублімації, як можливості творчої діяльності людини і, як результат, виникнення мистецьких творів, які є частиною світового культурного надбання. Зазначено, що сублімація – це непряма реалізація базових інстинктів, тобто спрямування сексуальної та деструктивної енергії в русло мистецтва. Встановлюється, що вся світова культура розглядається Зігмундом Фрейдом як результат сублімації.
Посилання
Arnxejm ,R (1994). Novыeocherky` popsy`xology`y` y`skusstva. [New essays on the psychology of art]. Prometej, 352.
Gayevs`ky`j, S. (1996) Frajdy`zm u literaturoznavstvi [Fraydyzm in literary criticism]. Y`story`ya psy`xoanaly`za v Ukray`ne, 260-268.
Petrushenko, V. L. (2003). Filosofiya. [Philosophy]. «Novy`jsvit», 356.
Romany`n , A. N. (2006) Osnovi psy`xoterapy`y. [Psychotherapy basics]. «Knorus», – 174.
Lyax V. V., Pazanyuk V, V.. (1996) Suchasna zarubizhna filosofiya: Techiyi i napryamy`: xrestomatiya. [Modern foreign philosophy: trends and directions: reader]. Kiev, 428.
Suprun, A. G. (2009). Zhy`ttyevy`j svit yak konceptual`na model dijsnosti [Life world as a conceptual model of reality]. Mul`ty`versum. Filosofs`ky`j al`manax, 83, 19-27.
Freid Z. (1990) Tabu devstvennosti [The taboo of virginity]. Ocherki po psihologii seksualnosti, Moscov, 155-172.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).