Проблема гендерної рівності в премодерну добу
Анотація
У статті на основі праць видатних вітчизняних та зарубіжних мислителів відображено послідовність формування ідеї гендерної рівності у концепціях філософів доби премодерн. Показано, що предметом розгляду та аналізу є синкретизм і частково класична теорія патріархату та її вагомий вплив на ідею гендерної рівності. Акцентовано особливу увагу на загальні принципи філософської теорії, сформульовані ще у часи античності і наслідки впливу такої філософської традиції на формування нових філософських систем, що з’являються у Cередньовіччі та в епоху Ренесансу.Посилання
Aristotel (1983). Politika [Рolitics]. Moskow: Myisl, 375–645.
Bibliia (1992). [Holy Writ]. Kiev: Vyd-vo Ukrainskoho Bibliinoho Tovarystva, 220.
Bondarenko N. O. (2011). Istorychni aspekty rozvytku vchen pro prava zhinok [Historical aspects of the development of the doctrine of women's rights] Forum of law, 2, 87–96.
Encyclopedia of epistemology and philosophy of science. Dictionaries and encyclopedias on Academician. Available at: http://ampr.diit.edu.ua/article/view/87306.
About premodern, modern and postmodern. Available at: http://philosophystorm.org/forohelg/3604.
Platon.(1971). Gosudarstvo [Polity], Moskow: Myisl,360.
Platon. (1972). Zakonyi [Laws], Moskow: Myisl, 388.
Chukhym, N. D. (2004). Problematyka stati: vynyknennia ta geneza [Gender Issues: Origins and Genesis]. Kiev: “K.I.S.”, 536.
Storozhuk S. V., Hoian I. M. (2016). Davnohretska «Fiuzys» yak osnova hendernykh stereotypiv [Greek «ΦΥΣΙΣ» as the basis of gender stereotypes]. Anthropological measurements of philosophical research, 10, 79.
Vorchakova, I. YE. (2010). Filosofski kontseptsii suspilnoho statusu zhinky v zakhidnii politychnii kulturi: vid antychnosti do marksyzmu [Philosophical Concepts of the Social Status of a Woman in Western Political Culture: From Antiquity to Marxism]. Gilea, Scientific Herald, 34, 456.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).