Реконструктивна рубка як захід сприяння природному поновленню лісуВ. В. Левченко

Анотація


Україна приєдналась до пан-європейського процесу сталого ведення господарства у лісах Європи, спрямованих на збереження лісових екосистем, невичерпне, збалансоване і постійне лісокористування. Одним із важливих завдань ведення лісового господарства є максимальне використання природного насіннєвого поновлення лісу. Тому актуальним є проведення заходів, які сприяють появі та збереженості природного поновлення лісу.

Закладання пробних площ та наукові дослідження у лісових насадженнях проводилися за загальноприйнятими у лісовій таксації і лісівництві методиками.

Представлено результати впливу реконструктивної рубки на поновлення лісу під наметом середньовікового дубового насадження Вінницького лісництва ДП ,,Вінницьке лісове господарство”. Встановлено, що збільшення освітленості дерев-насінників всередині кругових площадок, після проведення рубки, сприяє кращому розвитку крон та появі водяних пагонів на стовбурах. Рубку необхідно проводити на кругових площадках діаметром не менше 1,5 середньої висоти деревостану, у місцях з наявністю жолудів або густого природного насіннєвого поновлення дуба звичайного. Це буде сприяти кращій появі та збереженості молодого покоління дуба.

Ключові слова: реконструктивна рубка, природне поновлення лісу, дуб звичайний, підріст, освітленість.


Повний текст:

PDF

Посилання


Алексеев В.А. Световой режим леса. Ленинград: ,,Наука”, 1975. 225 с.

Белов С. В. Лесоводство : учебное пособие для вузов. Москва : Лесн. пром-сть, 1983. 352 с.

Лосицкий К. Б. Дуб. Москва: Лесн. пром-сть, 1981. 101с.

Морозов Г.Ф. Учение о лесе. Москва–Ленинград :Гослесбумиздат, 1949. 456 с.

Практичний посібник по закладці тренувальних пробних площ, а також пробних площ на рубках догляду. Ірпінь : ВО ,,Укрдержліспроект”, 1994.44 с.

Свириденко В. Є.,Швиденко А. Й.Лісівництво : підручник. Київ : «Сільгоспосвіта», 1995. 364 с.

СОУ 02.02–37–476 : 2006. Площі пробні лісовпорядні. Метод закладання. – Введ. 26.12.2006. Київ : Мінагрополітики України, 2006. 32 с.

Швиденко А. Й. Остапенко Б. Ф.Лісознавство : підручник. Чернівці : Зелена Буковина, 2001. 352 с.


Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.