Удосконалення технології підготовки лісокультурних площ під штучні насадження Полісся УкраїниВ. М. Гриб, А. Р. Сова

Анотація


За результатами досліджень розраховано енергетичну ефективність підготовки лісокультурної площі при створенні штучних насаджень, встановлено залежності об’єму пенькової деревини від біометричних показників насадження. Запропоновано заходи з удосконалення способів підготовки лісокультурних площ під штучні насадження, що загалом не впливає на будову ґрунтового покриву, проте надалі забезпечує позитивний результат у догляді за лісовими культурами, а також запобігає швидкому зношенню ґрунтообробної техніки, яка використовується в обробітку ґрунту.

Визначено запаси фітомаси пенькової деревини в 102–106-річних соснових насадженнях, які знаходяться в межах від 28,6 до 41,1 т/га–1. Одержані показники матимуть значення для запровадження енергетично ефективних методів підготовки ґрунту з метою створення високопродуктивних лісових культур.

Розкрито актуальні теми удосконалення рівня механізації штучного відтворення лісів з використанням механізмів відфрезеровування пенькової деревини, які б задовольнили сучасні екологічні та ресурсозберігаючі потреби.

Ключові слова: лісовідновлення, зруби, підготовка лісокультурної площі, пенькова деревина, енергетична ефективність.

 


Повний текст:

PDF

Посилання


Вакулюк П. Г., Самоплавський В. І. Лісовідновлення та лісорозведення в рівнинних районах України. Ф.: Поліфаст, 1998. 507 с.

Шумаков В.С., Кураев В.Н. Современные способы подготовки почв под лесные культуры. М.: Лесн. пром-сть, 1973. 160 с.

Ониськив Н. . Создание лесных культур в Боярском учебно-опытном лесхозе. К.: УПК УСХА, 1986. 61 с.

Мякушко В. К. Сосновые леса равнинной части УССР. К.: Наук. Думка, 1978. 256 с.

Мерзленко М. Б., Бабич Н. А. Теория и практика выращивания сосны и ели в культурах. А.: АГТУ, 2002. 290 с.

Шекель А. . Технологии и машины для удаления пней и подготовки посадочный ям: автореф. дис. док. Техн. наук: спец. Технология и машины лесного хозяйства и лесозаготовок. М.: МГУЛ, 2000. 37 с.

льковський К. К., Кычкин П. Е. Актуальность перехода отдаленых дизельных электростанций республики Саха (Якутии) на местное топливо на премере газогенераторных установок, работающих на древесном топливе. 2009. №2. С. 1–18.

Сравнительная таблица теплотворности некоторых видов топлива. Режим доступа: www.URL: https://a-invest.com.ua/aktualno/tablitsa-teplotvornosti - 2018.


Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.