ЩОДО ОПТИМАЛЬНОЇ ГЛИБИНИ САДІННЯ СІЯНЦІВ СОСНИ ЗВИЧАЙНОЇ НА ПІЩАНИХ ЛІТОЗЕМАХ ЗЕЛЕНОЇ ЗОНИ МІСТА КИЄВА
Анотація
Показано, що на піщаних літоземах сіянці сосни звичайної приживлюються на 83–96 %. При цьому найвищі показники приживлюваності (96 %) спостерігались у сіянців, стовбурці яких загортались у пісок на глибину 8 см із одночасним локальним внесенням до садивної щілини 0,5 кг лесовидних суглинків. У цьому самому варіанті 11-річні саджанці сосни мали дендрометричні показники на 56,0–92,3 % вищі та накопичували фітомаси на 552,2 % більше, ніж саджанці, яких вирощували на контролі.
Сосна звичайна, пісок, приживлюваність, сіянці, саджанці, фітомаса
Посилання
Боровиков В. STATISTICA / ?скусство анализа данных на компьютере. Для профессионалов / В. Боровиков. – СПб : Питер, 2001. – 658 c.
Гришина Л. А. Учёт биомассы и химический анализ растений /
Л. А. Гришина, Е. М. Самойлова. – М. : МГУ, 1971. – 99 с.
Дубянский В. А. Пески среднего Дона и использование их
в сельском и лесном хозяйстве / В. А. Дубянский – М. : Госуд. изд. сельскохозяйственной литературы, 1949. – 260 с.
Застенский Л. С. Облесение карьеных земель / Л. С. Застенский // Лесоведение и лесное хазяйство. – Минск : Вышэйшая школа. 1981. – Вып. 16. – С. 68–72.
Корн Г. Справочник по математике для научных работников и инженеров. Определения, теоремы, формулы / Г. Корн, Т. Корн. – 5-е изд. – М. : Наука, 1984. – 831 с.
Манцевич Д. ?. Пути рационализации способов выращивания культур сосны на песчаных почвах / Д. ?. Манцевич // Сборник по лесоразведению. – М. – Л. : Гослесбумиздат, 1950. – С. 59–75.
Матюк ?. С. Пески и их хозяйственное освоение / ?. С. Матюк. –
М. – Л. : Гослесбумиздат, 1949. – 77 с.
Новосельцева А. ?. Справочник по лесным культурам / А. ?. Новосельцева, А. Р. Родин. – М. : Лесная промышленность, 1984. – 312 с.
Про затвердження інструкції з проектування, технічного приймання, обліку та оцінки якості лісокультурних об’єктів : наказ Міністерства лісового господарства України № 62 від 08.07.1997 р. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://www.googl.com/ua/zakon2.rada.gov/ua/ laws/show/z.0512-97
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).