ЗАСТОСУВАННЯ РІЗНИХ СПОСОБІВ ТА ІНТЕНСИВНОСТЕЙ РУБОК ДОГЛЯДУ ТА ЇХ ВПЛИВ НА ФОРМУВАННЯ СОСНОВИХ ДЕРЕВОСТАНІВ
Анотація
Наведено результати досліджень впливу різних способів, режимів та інтенсивностей рубок догляду на формування соснових деревостанів у свіжих суборах. Показано динамічну зміну запасів, середньої висоти, діаметра та кількості дерев залежно від різної інтенсивності та способів проведення рубок догляду по секціях на постійній пробній площі. Висвітлено й проаналізовано вплив інтенсивностей та способів проведення рубок догляду на лісівничо-таксаційні показники соснового деревостану.
Ключові слова: деревостан, тип лісорослинних умов, лісове насадження, намет, вік, висота, діаметр, запас деревостану.Посилання
Кожевников А. М. Научные основы рубок ухода в сосняках и технология их проведения / А. М. Кожевников. – Вильнюс : Минтис, 1974. – С. 92–106.
Лавриненко Д. Д. Наукові основи підвищення продуктивності лісів Полісся Української РСР / Д. Д. Лавриненко. – К. : УАСГН, 1960. – 240 с.
Лісотаксаційний довідник. – К. : Вініченко, 2013. – 496 с.
Савина А. В. Физиологическое обоснование рубок ухода /
А. В. Савина. – М.-Л. : Гослесбумиздат, 1961. – 98 с.
Свириденко В. Е. Пути совершенствования рубок ухода в сосняках Украинского Полесья / В. Е. Свириденко, В. В. Бабенко, А. Г. Бабич // Наука – лесохозяйственному производству. – К. : УСХА, 1981. – С. 19–23.
Свириденко В. Є. Лісівницька оцінка різних ступенів зрідження деревостану в сосняку свіжого субору при проведенні проріджувань /
В. Є. Свириденко // Український ліс. – К. – 1993. – № 3. – С. 31–33.
Тимофеев В. П. К теории рубок ухода за лесом / В. П. Тимофеев // Тр. ?нститута леса АН СССР. Т. 37. – М. : АН СССР, 1958. – С. 46–66.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).