Проектування тестового екзамену для підсумкового оцінювання з вищої математики (аспект створення тестових завдань)
Анотація
У статті досліджується метод тестування, який відповідає критеріям якості освіти та Державним стандартам вищої освіти підготовки фахівців. Наведено технологію конструювання тесту, таксономію цілей навчання за Блумом, удосконалену Л.Андерсоном і Д. Кратволем. Метою статті є аналіз форматів тестових завдань, відповідно до освітніх цілей. Охарактеризовано багатовибіркові закриті тестові завдання та відкриті тестові завдання на надання короткої відповіді та розширеної відповіді. Наведені приклади створення умов тестових завдань в залежності від таксономій. Результатом дослідження є вибір форматів тестових завдань для предметного тестового екзамену з вищої математики.Посилання
Mehrens W.A., Lehman I.J. Measurement and evaluation in education and psychology, (3rd edition). - New York: Holt; Rinehart &Winston, 1991. – 592 р.
Основи педагогічного оцінювання. Частина І. Теорія., навчально-методичні та ін-формаційно-довідкові матеріали для педагогічних працівників / Агрусті Г., Артемчук Л., Булах І., Вілмут Д., Лукіна Т., Мруга М. – К.: Майстер-клас, 2005. – 94 с.
Anderson, L. & Krathwohl, D. R. A Taxonomy for Learning, Teaching and Assessin: A re-vision of Bloom's Taxonomy of Educational Objectives. –New York: Longman, 2001, 263 р.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).