Гармонізація фізичного та духовного здоров'я як запорука якісного життя людини
DOI:
https://doi.org/10.31548/hspedagog2020.04.138Анотація
Життя кожної людини унікальне й неповторне. Питання про сутність та походження життя завжди впливали на формування світогляду людства. Взаємозв'язок між людиною та біосферою є актуальним у всі часи. Біоетика заснована на принципі поваги до життя кожного. Автономія психічного та фізичного статусу особистості є одним з основних її положень. Встановлено, що людина, яка знає межі свого здоров'я, раціонально зберігає та зміцнює його. Феномен здоров'я розглядається як стан, явище і процес формування, збереження, зміцнення, відновлення і передачі фізичної, психічної, соціальної і духовної складових людини. Носіями здоров'я є окремі люди, групи людей та суспільство в цілому. Основною метою є висвітлення проблеми гармонізації фізичного та духовного здоров’я у сучасному світі. Здоров’я людини – це не тільки індивідуальна, але й соціальна цінність, що потребує збереження та охорони. На якість здоров’я сучасної людини впливають такі фактори як: соціум, спадковість, забруднення навколишнього середовища, малорухливий спосіб життя, незбалансоване харчування, психоемоційні навантаження, шкідливі звички.
Посилання
Anokhin A. M. (2006) Filosofskie problemy' medicziny' // Sovremenny'e filosofskie problemy' estestvenny'kh, tekhnicheskikh i soczial'no-gumanitarny'kh nauk / Pod red. V. V. Mironova. - M.: Gardariki, 317-374. - 639.
Bekh I.D. (2003) Vykhovannia osobystosti: navch.-metod. posib. / Kn. 1: Osobystisno oriientovanyi pidkhid: teoretyko-tekhnolohichni zasady. - K.: Lybid,. - 278 .
Bohush A.M. (2000) Definitsii «dukhovnist» i «moralnist» v aspekti natsionalnoho vykhovannia v Ukraini // Moralno-dukhovnyi rozvytok osobystosti v suchasnykh umovakh: zb. nauk. pr. - K.,- Kn. 1. - S. 18-23.
Danylova, T. (2019). Moving Beyond The "Nature - Nurture" Dichotomy: A Holistic Approach to Mental Health. Research Revolution. International Journal of Social Science & Management, VII(6-7), 1-5.
Zahalna teoriia zdorovia ta zdoroviazberezhennia : kolektyvna monohrafiia / za zah. red. prof. Yu. D. Boichuka. - Kharkiv: Vyd. Rozhko S. H., 2017. - 488.
Mikhel' D.V. (2013) Dzhordzh Foster kak pioner mediczinskoj antropologii: k stoletiyu so dnya rozhdeniya (1913-2006) // Mediczinskaya antropologiya i bioe'tika : Nauchny'j, obrazovatel'ny'j, nauchno-populyarny'j zhurnal. # 1 (5).
Suprun A.H. (2017) Filosofski osnovy fenomenu innovatsiinosti v umovakh tranzytyvnoho suspilstva. Naukovyi visnyk Natsionalnoho universytetu bioresursiv i pryrodokorystuvannia Ukrainy. Seriia «Humanitarni studii», 228, 85 - 89.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).