Деякі аспекти моделювання комунікативної складової компетентності інженера
DOI:
https://doi.org/10.31548/hspedagog2020.04.018Анотація
У статті досліджено основні професійні комунікативні знання, уміння та навички сучасного інженера, їх визначення і функції у процесі виконання професійних обов'язків, охарактеризована комунікативна складова компетентності інженера з огляду ділового спілкування. У дослідженні визначено комунікативну складову компетентності як комплекс загальних та спеціальних професійних знань та навичок, необхідних спеціалісту для забезпечення ефективного спілкування як складової його професійної діяльності.
В статті окреслено такі основні критерії професійної комунікативної компетентності інженера як стратегічний запас комунікативних навичок та досвіду, здатність здійснювати іншомовне фахово спрямоване спілкування; знання основ комунікативної культури, які полегшують спілкування і допомагають налагоджувати належні стосунки заради високих досягнень у певній професійній сфері .
У своїй професійній діяльності майбутні інженери повинні володіти фаховою мовою, коректно вести переговори, звертатися до аудиторії, вибудовувати відносини з колегами на етичній основі, вдаватися до нестандартних мовних форм, забезпечувати співпрацю у команді, а також виявляти здатність уникати конфліктів та оперативно реагувати на зауваження співрозмовника у професійних комунікативних ситуаціях, передбачати розвиток розмови та реакції співрозмовника, створювати та підтримувати доброзичлива комунікативна атмосфера на успіх у співпраці.
Посилання
Amelina S. M. (2008). Teoretyko-metodychni osnovy formuvannia kultury profesiinoho spilkuvannia u studentiv vyshchykh ahrarnykh navchalnykh zakladiv. Avtoref. dys. d. ped. n.: teoriia i metodyka profesiinoi osvity. Kharkiv: KhNPU.
Klymova K. Y. Teoriya i prakty'ka formuvannya movnokomunikaty'vnoyi profesijnoyi kompetenciyi studentiv nefilologichny'x special'nostej pedagogichny'x universy'tetiv : monografiya / Katery'na Yakivna Kly'mova. Zhy'tomy'r : PP "Ruta", 2010.
Krushelnytska Ya.V. Physiology and psychology of work: a textbook / Ya.V. Krushelnytska. K .: KNEU, 2003. 367 p.
Zernecka O. V. Globalnij rozvitok sistem masovoyi komunikaciyi i mizhnarodni vidnosini. K.: Osvita, 1999. 351 p.
Iaroshchuk I.D. (2009). Teoretychne obgruntuvannia profesiohramy ekonomista z pozytsii dilovoi komunikatsii. Retrieved from http://intellect-invest.org.ua/pedagog_editions_e-magazine_pedagogical_science_arhiv_pn_n1_2009_st_31/
T. Ishchenko, N.Rudnytska (2017). Innovative processes in the system of agricultural education in Ukraine, taking into account the french experience. Aktualni problemi pedagogiki, psihologiyi ta profesijnoyi osviti. № 1 Retrieved from http://journals.uran.ua/apppfo/article/view/92502/88282
Rudnytska N.A. (2016). Problema rozrobki osvitnih standartiv inzheneriv agrarnogo profilyu z urahuvannyam dosvidu profesijnoyi pidgotovki agroinzheneriv Franciyi. Aktualni problemi pedagogiki, psihologiyi ta profesijnoyi osviti. № 2. р. 27-31. Retrieved from http://journals.uran.ua/apppfo/article/view/85311
N. A. Rudnytska, Kovtyn K.V. (2020). Сommunicative professional program of a manager from the position of business communication. International journal of philology. Vol. 10. № 3. р. 74-79.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).