Культурно-цивілізаційні взаємодії в сучасному світі: теорія культурних вимірів хофстеде
DOI:
https://doi.org/10.31548/hspedagog2021.02.022Анотація
Суттєвою особливістю сучасного глобалізованого світу є виникнення і активний розвиток мережі взаємодій представників різних культурно-цивілізаційних спільнот, що не було властивим минулим історичним епохам. За цих умов відбувається процес переструктуризації кожної культури, кожної цивілізаційної системи. Якщо раніше процеси цивілізаційно-культурного оновлення тривали протягом століть та тисячоліть, то сьогодні вони відбуваються за роки і десятиліття. Виникає конгломерат відмінних за своєю історією, традиціями, мовами, релігіями суспільств, які розвиваються, взаємодіють і впливають один на одного завдяки культурно-цивілізаційному діалогу. Цим відносно самостійним і самобутнім соціумам доводиться співіснувати в єдиному інформаційному просторі, в якому міжкультурна і міжцивілізаційна комунікація виступає важливим фактором регулювання як внутрішнього життя, так і взаємин між країнами. Великий внесок у розробку культурних вимірів зробив Г. Хофстеде. Роботи Г. Хофстеде започаткували велику дослідницьку традицію в галузі міжкультурної взаємодії. Їх активно використовують дослідники та консультанти в галузі міжнародного бізнесу та комунікацій. Вони продовжують залишатися одним з головних ресурсів у міжкультурних дослідженнях і надихають на вивчення як цінностей культур, так і на дослідження інших аспектів культури. Стаття спрямована на висвітлення теорії культурних вимірів Г. Хофстеде. Автор використовував антропологічний інтегративний підхід, компаративний аналіз та інтерпретаційну дослідницьку парадигму.
Посилання
Danylova, T. V. (2012). The Problem of Human Identity in Postmodern Worldview. Anthropological Measurements of Philosophical Research, 2, 16-22.
https://doi.org/10.15802/ampr2012/7833
Geert Hofstede Country Comparison Tool: Compare countries. (2021). Hofstede Insights. Retrieved from https://www.hofstede-insights.com/product/compare-countries/
Hall, E. (1959). The Silent Language. New York: Doubleday & Company, INC., 241.
Hall, E. T. (1976). Beyond Culture. Anchor Books/Doubleday, 320.
Hall, E. (1990). The Hidden Dimension. Anchor, 240.
Hofstede, G. (2001). Culture's consequences: Comparing values, behaviors, institutions, and organizations across nations. 2nd ed. Thousand Oaks: Sage Publications, Inc., 596.
Hofstede, G. (2011). Dimensionalizing Cultures: The Hofstede Model in Context. Online Readings in Psychology and Culture, Unit 2. Retrieved from http://scholarworks.gvsu.edu/orpc/vol2/iss1/8. DOI: 10.9707/2307-0919.1014
https://doi.org/10.9707/2307-0919.1014
Kluckhohn, C. (1949). Mirror for man: the relation of anthropology to modern life. Berkeley, CA: Whittlesey House, 313.
Kluckhohn, C. (1951). Values and value orientations in the theory of action. In: Toward a general theory of action. T. Parsons and E. A. Shils (Eds.). Cambridge, MA: Harvard University Press, 506.
Kluckhohn, F., & Strodtbeck, F. (1961). Variations in Value Orientations. New York: Row, Peterson and Co.
Minkov, M. (2011). Cultural Differences in a Globalizing World. Bingley: Emerald Group Publishing, 320 p.
Shynkaruk, V. D., Salata, G. V., Danylova, T. V. (2018). The dichotomy "culture - civilization" in the Anglo-American and Western European scientific discourse. National Academy of Managerial Staff of Culture and Arts Herald, 2, 82-87.
Shynkaruk, L. V., Salata, H. V., Danylova, T. V. (2018). Dialogue of Cultures: E. Hall and F. Kluckhohn. National Academy of Managerial Staff of Culture and Arts Herald, 3, 128-133.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).