Особистісні трансформації сучасності: від постмодерного індивіда – до духовно зрілого громадянина
DOI:
https://doi.org/10.31548/hspedagog13(1).2022.179-184Анотація
Подано аналіз духовних засад сучасних соціально-політичних подій в Україні і світі в контексті особистісних трансформацій ХХІ століття Зважаючи на те, що нині наша країна опинилась в епіцентрі усвідомлення і обстоювання головних цінностей людства, у даній статті йдеться передусім про нагальність захисту загальнолюдських духовних цінностей та найкращих, найважливіших рис гідної особистості у цивілізованому світі. Духовні цінності людства кристалізувались протягом усієї історичної практики та зберігаються у Священних книгах усіх народів світу. Вони є тими самими для всіх націй та етносів, хоча через певні одіозні історичні колізіі та завдяки певним одіозним лідерам ці цінності деформувались та знеохочувались у свідомості цілих народів, що заблукали стежками історії. У статті розглянуто соціально-етичні аспекти особистісних трансформацій сучасності. Розглянуто специфічні риси сучасного індивіда, приналежного до розвинутого цивілізованого суспільства, яке тривалий час було позбавлене гострих суспільних проблем та міжнародних конфліктів. Здійснено порівняльний аналіз характерних рис людини цивілізованого світу та зомбованої особи тоталітарного режиму. Наголошено на тому, що нині у надскладних обставинах українці впевнено тримаються на межі розлому світу на цивілізовану та варварську територію. Увесь об’єднаний в одне ціле український народ, наша молодь впевнені у тих загальнолюдських цінностях, які ми важкою ціною захищаємо. Наразі цивілізований світ прокинувся від благодушної летаргії, усвідомивши небезпеку нерефлексованої юрби. Українські воїни, волонтери, політики – усе українство піднялось на боротьбу за обстоювання як власних етно-національних здобутків та цінностей, так і за відновлення загальнолюдського аксіологічного стрижня, за свободу і демократію. Українські громадяни редукували актуальність релятивних постмодерних моделей світосприйняття. Українці відновили прозорий, сталий і надійний моральний образ представника сучасної молоді: патріота, інтелектуала і оптиміста.
Посилання
Kierkegaard Soren // Philosophical Encyclopedic Dictionary (2002). (V.I. Shynkaruk, Ed.). [In Ukrainian]. Kyiv: Abris..
Lyotard Jean-François // Philosophical Encyclopedic Dictionary (2002). (V.I. Shynkaruk, Ed.). [In Ukrainian]. Kyiv: Abris.
Jose Ortegay Gassett, The Revolt of the Masses / Jose Ortegay Gassett "Selected works" (1994). [In Ukrainian]. Kyiv: Osnovy.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).