Особистісні трансформації сучасності: від постмодерного індивіда – до духовно зрілого громадянинаDOI: http://dx.doi.org/10.31548/hspedagog13(1).2022.179-184

L. Chekal

Анотація


Подано аналіз духовних засад сучасних соціально-політичних подій в Україні і світі в контексті особистісних трансформацій ХХІ століття Зважаючи на те, що нині наша країна опинилась в епіцентрі усвідомлення і обстоювання головних цінностей людства, у даній статті йдеться передусім про нагальність захисту загальнолюдських духовних цінностей та найкращих, найважливіших рис гідної особистості у цивілізованому світі. Духовні цінності людства кристалізувались протягом усієї  історичної практики та зберігаються у Священних книгах усіх народів світу. Вони є тими самими для всіх націй та етносів, хоча через певні одіозні історичні колізіі та завдяки певним одіозним лідерам ці цінності деформувались та знеохочувались у свідомості цілих народів, що заблукали стежками історії. У статті розглянуто соціально-етичні аспекти особистісних трансформацій сучасності. Розглянуто специфічні риси сучасного індивіда, приналежного до розвинутого цивілізованого суспільства, яке тривалий час було позбавлене гострих суспільних проблем та міжнародних конфліктів. Здійснено порівняльний аналіз характерних рис людини цивілізованого світу та зомбованої особи тоталітарного режиму. Наголошено на тому, що нині у надскладних обставинах українці впевнено тримаються на межі розлому світу на цивілізовану та варварську територію.  Увесь обєднаний в одне ціле український народ, наша молодь впевнені у тих загальнолюдських цінностях, які ми важкою ціною захищаємо.  Наразі цивілізований світ прокинувся від благодушної летаргії, усвідомивши небезпеку нерефлексованої юрби. Українські воїни, волонтери, політики – усе українство піднялось на боротьбу за обстоювання як власних етно-національних здобутків та цінностей, так і за відновлення загальнолюдського аксіологічного стрижня, за свободу і демократію.  Українські громадяни редукували актуальність релятивних постмодерних моделей світосприйняття. Українці  відновили прозорий, сталий і надійний моральний образ представника сучасної молоді: патріота, інтелектуала і оптиміста.


Посилання


Kierkegaard Soren // Philosophical Encyclopedic Dictionary (2002). (V.I. Shynkaruk, Ed.). [In Ukrainian]. Kyiv: Abris..

Lyotard Jean-François // Philosophical Encyclopedic Dictionary (2002). (V.I. Shynkaruk, Ed.). [In Ukrainian]. Kyiv: Abris.

Jose Ortegay Gassett, The Revolt of the Masses / Jose Ortegay Gassett "Selected works" (1994). [In Ukrainian]. Kyiv: Osnovy.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.