Теоретико-правові аспекти формування суспільства знань
DOI:
https://doi.org/10.31548/law2019.03.001Анотація
У статті викладено авторське розуміння окремих змістових аспектів побудови інформаційного суспільства та суспільства знань. Здійснено узагальнення положень видатних українських та зарубіжних науковців, що стосувалися питань модернізації освіти в інформаційному суспільстві (суспільстві знань), як у світі загалом, так і в Україні зокрема.
За результатами дослідження встановлено, що пряма співпраця між університетським середовищем, наукою та виробництвом у розвинених країнах дійсно веде до інноваційного прориву. Визначено, що успішне просування України в цивілізаційному просторі, безумовно, пов'язане з інформатизацією суспільства, формуванням суспільства знань.
Ключові слова: знання, індустріальне суспільство, суверенітет, інформація, іновації, наука, реформи , право, управління, технології
Посилання
Lane, R. (1966). The decline of politics and ideology in a knowledgeable society. American sociological rev. N.Y., 31, 5. https://doi.org/10.2307/2091856.
Pylypchuk, V. (2017). The formation and development of the information society in Ukraine: peculiarities, problems, legal regulation. Theoretical and legal foundations of the formation and development of the information society: materials of the scientific and practical conference. Regular: V.M., Furazhev & S.Yu., Petryayev. Kyiv: National Technical University of Ukraine «Igor Sikorsky Kiev Polytechnic Institute» View «Polytechnic», 7–12.
Sakun, A.V. (2013). Educational process in the parameters of the «knowledge society». Bulletin of the DonNUET, 2 (58), 167–176.
The Law of Ukrainе «On Higher Education» 01.07.2014 № 1556-VII. Information from the Verkhovna Rada (VVR), 7, 38.
To Knowledge Societies: UNESCO World Report (2005). Paris, UNESCO, 239. Available at: http://unesdoc.unesco.org/images/0014/001418/141843r.pdf
Towards Knowledge Societies: UNESCO World Report (2005). Paris, UNESCO, 239. Available at: http://unesdoc.unesco.org/images/ 0014/001418/141843r.pdf
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).