КЛАСИФІКАЦІЯ РОБОЧИХ ОРГАНІВ ТИПУ «НІЖ» ЗАСОБІВ ДЛЯ ПРИГОТУВАННЯ І РОЗДАВАННЯ КОРМІВ
Анотація
В статті наведена актуальність і важливість використання в тваринництві засобів для приготування і роздавання кормів. Проведено огляд наукової літератури в якій проаналізовано основні напрямки розробки в країнах Європейського союзу цих машин. Надійність механізму подрібнення-змішування представлених машин залежить від довговічності робочих органів. Заводами-виробниками засобів для приготування і роздавання кормів виготовляються понад сто різних модифікацій робочих органів типу «ніж». Вивчено умови експлуатації та характерні пошкодження ножів. Ножі інтенсивно зношуються під комплексним впливом механічних і фізико-хімічних факторів. Основними дефектами ножів є знос ріжучих крайок та посадочних отворів для кріплення. Втрати металу при зношуванні складають не більше 5...15% від початкової маси ножа.
Для оцінки технічного стану та забезпечення працездатності робочих органів машин проведено ряд заходів. Розроблено класифікацію робочих органів типу ніж засобів для приготування і роздавання кормів. Система включає вісім основних та двадцять чотири підгрупи конструкцій ножів. Встановлена необхідність постійного моніторингу нових конструкцій робочих машин. Представлені ножі, які встановлені на засобах для приготування і роздавання кормів фірми Kuhn. Система підготовки працівників, які можуть професійно оцінити технічний стан, забезпечить підтримання справності, працездатності та відновлення ресурсу відповідних деталей.Посилання
Болтянська Н. І. Підвищення експлуатаційної надійності машин і обладнання тваринництва прогнозуванням кількісного та номенклатурного складу запасних частин: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. техн. наук. 05.05.11. Таврійська ДАТА. Мелітополь. 2005. 23 с.
Журтов А. Х., Галушко С. А., Сысоев Д. П. Обоснование вертикального шнекового рабочего органа с серповидными сегментами // ?нновационная деятельность в модернизации АПК. Материалы Международной научно-практической конференции студентов, аспирантов и молодых ученых. г. Курск. 7-9 декабря 2016 г. Ч. 1. Курск. ?зд-во КГСХА. 2017. С. 225—228.
Фролов В. Ю., Сысоев Д. П., Журтов А. Х. Анализ процесса резания длинно-стебельных кормов сегментом криволинейной режущей кромкой // Научный журнал КубГАУ. №103 (09). 2014. Краснодар. 2014. http://ej.kubagro.ru/2014/09/pdf/52.
Хмельовський В. С., Пилипенко О. М., Ачкевич О. М. Класифікація багатофункціональних роздавачів-змішувачів // Вісник Харківського Національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка. Харків. 2009. Вип. 79. С. 286—294.
Карабиньош С. С., Кучерявий В. М., Шугайло Ю. В. Обґрунтування технічного стану ножів сегментних // Механізація і електрифікація сільського господарства. 2011. Вип. 95. С. 368—374.
Костенко В., Заболотько О., Хмельовський В. Ефективність використання комбінованих транспортно-технологічних засобів для годівлі ВРХ // Науковий вісник Національного університету біоресурсів і природокористування України. Серія: техніка та енергетика АПК. Київ. 2015. Вип. 212/2. С. 115—122.
Новицький А. В. Оцінка надійності засобів для приготування і роздавання кормів в залежності від умов і режимів їх експлуатації // Науковий вісник Національного університету біоресурсів і природокористування України. Серія: техніка та енергетика АПК. Київ. 2015. Вип. 212. С. 141—147.
Rogovskii I. L., Melnyk V. I. Model of parametric synthesis rehabilitation agricultural machines // Науковий вісник Національного університету біоресурсів і природокористування України. Серія: техніка та енергетика АПК. Київ. 2016. Вип. 241. С. 387—395.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).