ТЕОРЕТИЧНІ ПІДХОДИ ДО ДОСЛІДЖЕННЯ НАПРУЖЕНОГО СТАНУ ҐРУНТУ
Анотація
В статті розглянуто механізми ущільнення ґрунту, процеси, які виникають у ньому під час контакту з колесом, тобто загальний процес деформації та ущільнення, яке не лише на поверхні, а й те, що розповсюджується вглиб масиву. Напруження, які виникають у товщі родючого шару, розповсюджуються вглиб масиву, цим самим утруднюючи вільний доступ вологи до кореня рослини. На сьогоднішній день існує досить багато різноманітних моделей деформації ґрунту, що знайшли своє використання, найрозповсюдженіші розглянуті далі в статті.Посилання
Зоценко М. Л., Коваленко В. І. Інженерна геологія. Механіка ґрунтів, основи та фундаменти. Полтава. ПНТУ. 2003. 554 с.
Герсеванов Н. М. Основы динамики грунтовой массы. Москва. Ленинград. Госстройиздат. 1933. 197 с.
Mitsoulis E. Flows of viscoplastic materials: models and computations. Rheology Reviews. 2007. № 1. P. 135–178.
Peter Moczo, Jozef Kristek, Peter Franek. Lecture Notes on Rheological Models. Bratislava. DAPEM FMPI CU. 2006. 40 p.
Зоценко М. Л., Коваленко В. І. Інженерна геологія. Механіка ґрунтів, основи і фундаменти. Київ. Вища школа. 1992. 408 с.
Зарецкий Ю. К. Лекции по современной механике грунтов. Ростов на Дону. ?здательство Ростовского университета. 1989. 608 с.
Вялов С. С. Реологические основы механики грунтов. Москва. Высшая школа. 1978. 448 с.
Пьянков С. А., Азизов З. К. Механика грунтов. Ульяновск. УлГТУ. 2008. 103 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).