ВПЛИВ ПАРАМЕТРІВ ПЛАВАЮЧОЇ ФОРСУНКИ-ЗМІШУВАЧА НА ПОТУЖНІСТЬ НАСОСА ПРИ ВИРОБНИЦТВІ ДИЗЕЛЬНОГО БІОПАЛИВА
Анотація
Приведено результати експериментальних досліджень впливу конструктивних параметрів обладнання для виробництва дизельного біопалива на споживану потужність насоса для перемішування рослинної олії при використанні плаваючої форсунки-змішувача. Отримано математичну модель, яка дозволяє розрахувати споживану потужність залежно від зазору між дисками, частоти обертання насоса та глибини занурення.
Встановлено залежність споживаної потужності плаваючої форсунки-змішувача від зазору між дисками та глибини занурення.
Аналіз показав, що із збільшенням зазору між дисками споживана
потужність зменшується, що пояснюється зменшенням енерговитрат електродвигуна, що обертає насос, через зменшення втрат опору при проходженні емульсії через форсунку- змішувач.
Досліджено залежність споживаної потужності плаваючої форсунки-змішувача від глибини занурення та зазору між дисками.
Встановлено, що зі збільшенням глибини занурення плаваючої форсунки-змішувача споживана потужність насоса збільшується,
що пояснюється збільшенням енерговитрат електродвигуна, що
обертає насос, через збільшення гідростатичного тиску.
Отримано залежність споживаної потужності плаваючої форсунки-змішувача від частота обертання насоса та зазору між
дисками. Встановлено, що із збільшенням частоти обертання
насоса споживана потужність збільшується, що пояснюється зростанням енерговитрат електродвигуна за рахунок збільшення
продуктивності насоса.
Експериментально встановлено, що мінімальна споживана потужність досягається при значенні величини зазору між дисками форсунки 6,6 мм, частоті обертання насоса 96 об./хв. та нульовій глибині занурення і становить 230 Вт. При збільшенні частоти обертання насоса до 896 об./хв., зменшенні зазору між дисками до 2,2 мм та максимальній глибині занурення споживана потужність становить 2159 Вт.
Посилання
Голуб Г. А., Павленко М. Ю., Чуба В. В. Взаємозв’язок потужності насоса для перемішування рослинної олії та параметрів дискового змішувача // Науковий
вісник Національного університету біоресурсів і природокористування України.
Серія: техніка та енергетика АПК. Київ. 2016. Вип 240. С. 343—347.
Голуб Г. А., Павленко М. Ю. Взаємозв’язок потужності насоса та параметрів гідрореактивної мішалки при перемішуванні ріпакової олії // Науковий вісник
Національного університету біоресурсів і природокористування України. Серія:
техніка та енергетика АПК. Київ. 2014. Вип. 196. Ч. 1. С. 60—65.
Голуб Г. А., Павленко М. Ю. Випробування гідрореактивного змішувача при
виробництві дизельного біопалива // Техніко-технологічні аспекти розвитку та
випробування нової техніки і технологій для сільського господарства України. Дослідницьке. 2014. Вип. 18 (32). Кн. 2. С. 350—355.
Голуб Г. А., Кухарець С. М., Осипчук О. Ю., Павленко М. Ю. Дослідження
енергетичної ефективності циркуляційних реакторів-розділювачів // Техніко- технологічні аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сільського господарства України. Дослідницьке. 2015. Вип. 19(33). С. 276—282.
Павленко М. Ю., Голуб Г. А. Енергетичні показники процесу етерифікації ріпакової олії // Науковий вісник Національного університету біоресурсів і
природокористування України. Серія: техніка та енергетика АПК. Київ. 2013.
Вип 185. Ч. 3. С. 91—100.
Павленко М. Ю., Осипчук О. Ю. Питома енергоємність виробництва дизельного біопалива з використанням гідромеханічного перемішування //
Науковий вісник Національного університету біоресурсів і природокористування
України. Серія: техніка та енергетика АПК. Київ. 2015. Вип. 224. С. 224—228.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).