Зародження та розвиток ваговозного конярства на теренах України
Анотація
Досліджено історію ваговозного конярства імперського, радянського та пострадянського періодів, а саме, з другої половини ХІХ ст. та до сьогодення. Нижча межа пов’язана з роком завезення французьких першеронів та англійських ваговозів на територію Харківської губернії (сучасної Луганської області). Верхня межа визначається початком ХХІ ст. Простежено досвід видатних кіннозаводчиків, фахівців та науковців, які займалися розведенням цінних порід тяглових коней на теренах України, поліпшенням їх якостей та виведенням вітчизняної породи ваговозів.Посилання
Арондар Я.В. Арденская лошадь и условия скрещивания ея с русскими лошадьми / Я.В. Арондар, П.А. Бильдерлинг. – СПб.: Тип. А. С. Суворина, 1888. – 45 с.
Доклад Попова об улучшении рабочих лошадей арденами // Тр. обл. съезда по животноводству с 14 по 24 сент. 1903 г. в г. Харькове. – Х.: Центр. храмо-типо-литография, 1904. – С. 191–199.
ЦДАВО України. – Ф. Р.-4970. – Оп.1. – Спр. 105. – Арк. 3–4.
Кузнецов С.Я. Дубровский конный завод (опыт селекционно-племенной работы в коннозаводстве) / С.Я. Кузнецов, О.П. Кравченко, Е.В. Кожевников. – М.: Колос, 1974. – С. 13.
Лебедев Д. М. Книга о лошади: в 5 т. / Д. М. Лебедев, О. Н. Карауш. – М., 1952. – Т. 3. – С. 182–196.
ДАХО. – Ф. Р.-6481. – Оп. 1. – Спр. 819. – Арк. 348.
АІТ НААН. – План селекционно-племенной работы Новоалександровского конного завода на 1971–1975 гг. – 56 с.
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).