Молочна продуктивність корів голштинської породи залежно від лінійної належності
Анотація
У селекції молочної худоби, і нині розведення за лініями залишається провідним чинником поліпшення порід. Саме тому вивчення молочної продуктивності корів різних ліній голштинської породи в умовах конкретного господарства є актуальним. Дослідження були проведені за даними племінного обліку ТОВ «Українська молочна компанія» Згурівського району Київської області на 3817 коровах, які належали до ліній Старбака, Маршала, Чіфа, Елевейшна, Валіанта та Белла. Встановлено, що рівень молочної продуктивністі корів залежить від лінійної належності. Найвищим рівнем молочної продуктивності за першу – 9965 кг, другу – 10915 та третю – 10820 кг лактації характеризувалися корови, які належали до лінії Старбака. Вони вірогідно переважали ровесниць, які належали до ліній Маршала, Чіфа, Елевейшна, Валіанта та Белла.Посилання
Буркат, В. П. Розведення тварин за лініями: генезис понять і методів та сучасний селекційний контекст [Текст] / В. П. Буркат, Ю. П. Полупан. – К.: Аграрна наука, 2004. – 68 с.
Плохинский, Н. А. Руководство по биометрии для зоотехников [Текст] / Н. А. Плохинский. – М.: Колос, 1969. – 256 с.
Технологія виробництва продукції тваринництва [Текст] / [О. Т. Бусенко, В. Є. Скоцик, М. І. Маценко та ін.]; За ред. О. Т. Бусенка. К.: Вища освіта, 2013. – 496 с.
Федорович, Є. І. Вплив батьків на формування молочної продуктивності дочок [Текст] / Є. І. Федорович, Й. З. Сірацький // Тваринництво України. – 2005. – № 2. – С. 15–17.
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).