ПАТОГЕНЕЗ І ПАТОМОРФОЛОГІЯ БРОНХІТІВ ЗА РІЗНИХ ФОРМ ХРОНІЧНИХ РЕСПІРАТОРНИХ ІНФЕКЦІЙ У СВИНЕЙ
Анотація
Подано результати вивчення патогенезу і патоморфологічних змін у бронхах за хронічних респіраторних інфекцій у свиней. Хронічні запальні процеси в легенях супроводжуються комплексом морфологічних змін, що містять деструктивні, дистрофічні, склеротичні й компенсаторно-пристосувні процеси. Ураження бронхіального дерева при катаральній, фіброзній, грануляційній і гнійній формах бронхітів характеризується значним руйнуванням епітелію бронхів (особливо бронхіол), втягуванням у запальний процес всіх структурних елементів стінки бронха.Посилання
Горальський Л.П. Основи гістологічної техніки і морфофункціональні методи досліджень у нормі та при патології : [навч. посіб.] / Горальський Л.П., Хомич В.Т., Кононський О.І.– [2-ге вид. стер.] – Ж. : Полісся, 2011. – 288 с.
Есипова ?.К. Патологическая анатомия легких / Есипова ?.К. – М. : Медицина, 1976. – 184 с.
Куриленко А.Н. ?нфекционные болезни молодняка сельскохозяйственных животных / А.Н. Куриленко, В.Л. Крупальник . – М. : Колос, 2000. – 144 с.
Міланко Г.О. Діагностика, терапія та специфічна профілактика респіраторних хвороб свиней / Г.О. Міланко, Н.О. Авраменко, О.Я. Міланко // Ветеринарна медицина: міжвід. темат. наук. зб. – Харків, 2003. – С. 396–398.
Непомнящих Г.?. Патологическая анатомия и ультраструктура бронхов при хроническом воспалении легких / Непомнящих Г.?. – Новосибирск : Наука, 1979. – 296 с.
Орлянкин Б.Г. ?нфекционные респираторные болезни свиней / Б.Г. Орлянкин // Промышленное и племенное свиноводство, 2005. – май/июнь. – С.39–40.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).