Прояв гіпертрофічної форми кардіоміопатії у свійського кота за хронічної ниркової недостатності
DOI:
https://doi.org/10.31548/dopovidi2017.01.016Ключові слова:
свійський кіт, міокард, кардіоміопатія, нирки, гіпертрофія, ехокардіографіяАнотація
Кардіоміопатії у тварин поділяють на первинні та вторинні. До первинних (ідіопатичних) кардіоміопатій відносять генетично детерміновані патології міокарду. До причин, що можуть викликати вторинні форми гіпертрофічних кардіоміопатій відносять гіпертиріоз, захворювання нирок, хронічні анемії та інші патології. У свійських котів частка кардіоміопатій складає 95 % від усіх патологій серця.
Мета даної роботи – дослідити прояв гіпертрофічної форми кардіоміопатії у свійського кота за хронічної ниркової недостатності.
Для виявлення і підтвердження хронічної ниркової недостатності у свійського кота проводили біохімічні дослідження сироватки крові. Для діагностування гіпертрофічної форми кардіоміопатії у свійського кота застосовували метод ультразвукового дослідження серця (ехокардіографію).
Результатом дослідження є висока достовірність (р ≤ 0,001) підтвердження наявності гіпертрофічної форми кардіоміопатії у свійського кота за хронічної ниркової недостатності. Аналіз результатів досліджень гіпотетично дає можливість вважати хронічну ниркову недостатність у свійського кота можливим етіологічним чинником гіпертрофічних змін міокарду. Оскільки регулюючий вплив на сталість тиску крові належить ниркам через ренін-ангіотензин-альдостеронову систему, то наявні патологічні зміни міокарду у свійського кота можуть бути розцінені як концентрична гіпертрофія міокарду внаслідок системної гіпертензії, що розвиваєтся за хронічної хвороби нирок.
Посилання
Fox P. R. (1988) Feline myocardial diseanse. In Fox P. R. (ed) Canine and Feline Cardiology, 435-466.
Lefevr Sandi. (2012) Cardiomiopatiya: factori riska i tendencii [Cardiomyopathy: Risk Factors and Trends]. Veterinary Focus, 1, 24-25.
https://doi.org/10.1055/s-0034-1381865
Mitin V.N., Bardiukova T.V., Siedov S.V. (2007) Restrictivnaiya cardiomiopatiya u koschek [Restrictive cardiomyopathy in cats]. The Russian Veterinary Journal. Small pets and wild animals, 4, 35- 38.
Fox P. R. (2005) Lechenie zabolewaniy miocarda u koschek [Treatment of myocardial diseases in cats]. In: Bonagura J.B., ed: Kirk's current veterinary therapy. Мoscow: Aquarium Print, 854-860.
Chandler E. A., Gaskell C. J., Gaskell R. M. (2011) Bolezni koschek [Feline medicine and therapeutics]. Мoscow: Aquarium Print, 696.
Rudenko К. V. (2013) Hipertrofichna kardiomiopatiya: analis bezposerednich ta widdalenich rezultatiw etapnoho likuwannya [Hypertrophic cardiomyopathy: analysis of immediate and long-term results of Staging Treatment]. B. Problems of biology and medicine, 4, (1), 203-208.
Kresken J-G. (2010) Katzenherzen. M. hundkatzepferd, 3, 6-8.
Drapkina O.M., Drapkina Iu.S. (2012) Fibroz I aktiwnist renin-angiotenzin-aldosteronowoi sistemi. Realii I perspektiwi [Fibrosis and activity of the renin-angiotensin-aldosterone system. Realities and Perspectives]. Arterial hypertension, 18 (5), 449-455.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).