Дослідження проблеми утилізації побутових відходів у селах (на прикладі с. Велика Кардашинка Голопристанського району)
DOI:
https://doi.org/10.31548/dopovidi2018.05.005Анотація
У роботі дослідженні проблеми утилізації побутових відходів сільської місцевості на прикладі с. Велика Кардашинка Голопристанського району та розробка шляхів щодо покращення екологічного стану довкілля у зоні їх впливу.
Визначивши обсяг вироблених побутових відходів на прикладі однієї сім’ї, можемо стверджувати, що сміттєва корзина середньостатистичної сім’ї на половину складається з органічних відходів і на 30% з упаковки, також можемо стверджувати, що існуюча система санітарної очистки населених пунктів не забезпечує регулярного вивозу і знешкодження побутових відходів, що призводить до виникнення стихійних звалищ, не проводиться сортування відходів, у містах комунальними підприємствами не запроваджується система роздільного збирання відходів, що значно зменшило б обсяги накопичення відходів на полігонах. На викиди СО2 впливають морфологічний склад побутових відходів. В селищі В. Кардашинка всього викидів СО2 в рік – 508,47 кг.
Розроблені рекомендації щодо зменшення побутових відходів у сільській місцевості, по перше необхідно вдосконалювати законодавчу базу, оновлювати обладнання підприємств, розробляти нові схеми утилізації відходів, вдосконалення відчуття сумлінності громадян нашої держави.
Ключові слова: побутові відходи, утилізація, полігони, сільська місцевість, екологічна проблема
Посилання
Haponenko H.M., Khomenko I.O. (2017). Problemy utylizatsii smittia v Ukraini: Zbirnyk tez Mizhnarodnoi naukovo-praktychnoi konferentsii studentiv, aspirantiv i molodykh vchenykh «Iunist nauky – 2017: sotsialno-ekonomichni ta humanitarni aspekty rozvytku suspilstva» (m. Chernihiv, 26-27 kvitnia 2017 r.): ChNTU. – Chernihiv: Chernih. nats. tekhnol. un-t. S. 17-18.
Dovha T. M. (2011). Klasyfikatsiia pobutovykh vidkhodiv yak peredumova efektyvnosti yikh retsyklinhu v Ukraini. Ekonomichnyi chasopys – KhKhI. №5-6. S. 50-53.
Ishchenko V.A., Petruk V.H. (2010). Analiz problemy zaprovadzhennia rozdilnoho zboru vidkhodiv na Vinnychchyni. Ekolohichnyi visnyk. № 6. S. 27–28.
Ekolohichnyi pasport Khersonskoi oblasti – Kherson: Derzhupravlinnia okhorony navkolyshnoho pryrodnoho seredovyshcha v Khersonskii oblasti, 2017. 181s. URL: http://n-sirog.gov.ua/materials/Ecopasport_2016.pdf
Yefremov I.S., Marchuk S.V. (2013). Problemy povodzhennia z tverdymy pobutovymy vidkhodamy: zb. nauk. stat. IV-i vseukrainskyi z’izd ekolohiv z mizhnarodnoiu uchastiu (Ekolohiia/Ecology-2013). Vinnytsia: Vydavnytstvo-drukarnia DILO. S. 31–33.
Safranov T. A., Shanina T. P., Hubanova O. R., Prykhodko V. Yu. (2015). Nebezpechna skladova tverdykh pobutovykh vidkhodiv: klasyfikatsiia ta problema povodzhennia. Zb. nauk. prats V Vseukr. z’izdu ekolohiv z mizhnarodnoiu uchastiu. Vinnytsia: TOV «Nilan-LTD», 2015. S. 27.
Urusova V.V. (2016). Vlyianye bytovykh otkhodov na kolohycheskoe sostoianye pochvy. Start v nauke. № 1. S. 134-142.
Yavorovska O.V. (2014). Orhanizatsiino ekonomichne zabezpechennia povodzhennia z TPV u malykh mistakh Ukrainy. Suchasni problemy arkhitektury ta mistobuduvannia. № 35.S.308-313.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).