Концентратор сонячної енергії для передпосівної обробки насіння
DOI:
https://doi.org/10.31548/energiya2018.04.153Анотація
Одним із перспективних способів підвищення якості і енергії проростання насіння є застосування імпульсного концентрованого сонячного світла (ІКСС). Якщо концентрованим сонячним світлом опромінювати в певних дозах посівний матеріал, то прискорюватиметься поява сходів і прорастання рослин, становитиметься сильнішою коренева система і площа поверхні листя. В роботі розроблено систему керування концентратором сонячної енергії для передпосівної обробки насіння, ядром якої є мікроконтролер. Він здійснює функцію стеження за сонцем і визначення часу опромінювання насіння за параметром температури їх нагріву, що дозволяє спростити і здешевити електричну схему, забезпечує гнучкість наладки і регулювання порогових значень освітленості і температури. В експериментальній установці, стеження за сонцем здійснюватиметься за допомогою світлочутливого давача і двигуна постійного струму. Поріг чутливості освітленості регулюватиметься за допомогою змінного резистору. Електрична схема передбачає введення порогової температури, після досягнення якої опромінювання насіння припиняється. Перспективою застосування даної системи управління концентратором сонячної енергії дозволяє побудувати екологічно чисту технологію передпосівної обробки насіння і дозволить знизити витрати на підготовку посівного матеріалу.
Ключові слова: концентратор, поріг чутливості, система керування, передпосівна обробка насіння, імпульсне концентроване сонячне світло, двигун постійного струму, енергія проростання, фотосинтезПосилання
Borodin, I. F. (1988). Energosberegayushchiye tekhnologii s.kh [Energy-saving technologies]. . Vestnik s.kh. nauki,1 (376), 123-131.
Martynenko, I. I., Nikiforova, L.E. (2007). Innovatsionnaya tekhnologiya nizkoenergeticheskoy elektromagnitnoy obrabotki semyan [Innovative technology of low-energy electromagnetic seed treatment]. Energetics: economics, technologies, ecology, 1, 89-92.
Byers T. (1988). Konstruktsii s solnechnymi elementami [Designs with solar cells]. Moskow: Mir, 197.
Завантаження
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).