Eкспресивність виражальних засобів мови в румунських інкатаціях
DOI:
https://doi.org/10.31548/philolog0(292).2018.0155-159Анотація
Румунські заклинання були об’єктами детальних досліджень, як у контексті «магічного кругозору румунських селян» (Георг Павелеску), так і з боку лінгвістики. Тому, важливо почати з основ, тобто з визначення поняття заклинання. Що ж таке заклинання? У румунській мові існують різні терміни на позначення заклинань та їх дії: “descântec”, “vrajă”, “făcătură”, “farmec”, “boscon”, “năvrăjie” та ін. Така різнобічність трактування слова заклинання у румунській мові говорить про глибоку повагу народу до магічних явищ. Варто розрізняти поняття заклинання та прокляття, які стосуються захисної магії, та між заклинаннями, оберегами та замовляннями, які представляють атакуючу магію.
Посилання
Boangiu, Gabriela. Imaginarulsimbolic al descântecelorromâneşti, Chapter V. Recuzitadescântecelor – simbolurişiregiemagică (manuscript under publishing).
Densusianu, Ovidiu. Aspecte alevorbiriipopulare. Note de curs within the Faculty of Philosophy and Letters from Bucharest, Romanian Philology subject matter, and Limbadescântecelor, in “Opereˮ, Vol. I, Lingvistica. P. 214-345. Moreover, I.A. Candrea includes a consistent study on incnatations in the work Folclorul medical româncomparat, Polirom Publishing, Iași, 1999.
Gorovei, Artur, Descânteceleromânilor, Ed. Regina M. O. Imprimeria Națională, Bucharest, 1931. P. 173.
Densusianu, Ovidiu. Aspecte ale vorbiriipopulare, Course of the Faculty of Philosophy and Letters from Bucharest, 1928-1929, Bucharest. P. 34-35.
Marian, Simion Florea. Descântecele poporane române. Vrajă, farmec și desfaceri, Coresi Publishing, Bucharest. P. 110.
Pavlescu, Gheorghe. Cercetăriasupramagiei la românii din MunțiiApuseni, Romanian Social Institute Publishing of the Social Research Institute of Romania, Bucharest, 1945. P. 10
Simion, Florea Marian. Vrăji, farmeceșidesfaceri, Bucharest, 1896. P. 5
Завантаження
Номер
Розділ
Ліцензія
Стосунки між правовласниками і користувачами регулюються на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Поширення На Тих Самих Умовах 4.0 Міжнародна (CC BY-NC-SA 4.0):https://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/4.0/deed.uk
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див.The Effect of Open Access).